РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000658682<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Малюк М. О. 
Властивості стовбурових клітин та науково-експериментальне обґрунтування їх застосування у ветеринарній медицині : автореф. дис. ... д-ра вет. наук : 16.00.02 / М. О. Малюк; Наці. ун-т біоресурсів і природокористування України. - Київ, 2016. - 44 c. - укp.

Досліджено властивості мезенхімальних стовбурових клітин (МСК) тварин. Проаналізовано імуноцитохімічні та цитогенетичні дослідження, які розкривають сучасні уявлення про біологію МСК залежно від їх видової належності, способів отримання, умов культивування та пасажування, Визначено їх вплив на оптимізацію репаративних процесів в експериментально ушкодженому сухожилку тварин. Дослідженням встановлено оптимальні умови для отримання фракції мононуклеарних клітин кісткового мозку коней, збагаченої популяцією мезенхімальних стовбурових клітин, якими є центрифугування суспензії клітин кісткового мозку у градієнті щільності фікол-тріомбрасту р = 1,076 за відцентрової сили 300 g. На основі імуноцитохімічних досліджень встановлено, що МСК кісткового мозку щурів, кролів, собак і коней на ранніх пасажах культивування є гетерогенними. Вони експресують маркери мезенхімальних (віментин, актин), м’язових, епітеліальних і нервових (Е-кадгерин, М-кадгерин) клітин. Підтверджено мультипотентні властивості МСК кісткового мозку собак за властивістю диференціюватися в остео- й адипогенному напрямах. Доведено супресивний вплив МСК, введених кролям у кровоносне русло, на різні субпопуляції клітин лімфоцитарного ряду, про що свідчить достовірне зниження загальної кількості популяцій Т-, В- і 0-лімфоцитів у крові цих тварин. За допомогою цитогенетичного аналізу досліджено, що використання хелатуючої дисоціації моношару МСК кролів має переваги над застосуванням ферментативного методу дисоціації, оскільки меньшою мірою впливає на їх цитогенетичну мінливість і надає можливість одержати культуру клітин із меншими кількісними змінами хромосомного апарату (анеуплоїдія, поліплоїдія). Встановлено, що у кістковому мозку кролів існує резистентна фракція стовбурових клітин, яка здатна до активного клонування після 48 годин зберігання первинного матеріалу за температури 4 °С. Доведено, що введення в ушкоджений загальний п'ятковий сухожилок алогенних МСК активізує процеси регенерації на 7-му та 21-шу добу, що виявлялється відновленням його структурно-функціональної організації.


Індекс рубрикатора НБУВ: П862.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА422956 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського