РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000659176<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дронова В. Л. 
Вплив медичних та соціально-психологічних факторів на зміни психологічного статусу у пацієнток після проведених симультанних оперативних втручань / В. Л. Дронова, О. М. Мокрик, Р. С. Теслюк // Здоровье женщины. - 2017. - № 5. - С. 42-45. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Наведено дані впливу медичних і соціально-психологічних факторів (СПФ) на зміни психологічного статусу у пацієнток, яким були виконані симультанні хірургічні втручання. Мета дослідження - визначення особливостей психологічного статусу та показників якості життя у післяопераційний період у жінок, яким виконано симультанні хірургічні втручання. Для вирішення поставлених завдань комплексно обстежено 110 пацієнток, яким надавалась хірургічна допомога у відділенні оперативної гінекології ДУ "ІПАГ НАМН України". Вони були розподілені на дві групи. У I групу ввійшли пацієнтки з ізольованою гінекологічною патологією (n = 83), у II - з симультанною патологією (n = 27). У дослідження були залучені пацієнтки з ізольованою хірургічною патологією (n = 26), яким надавалась хірургічна допомога у хірургічному відділенні Міської клінічної лікарні N 10 м. Київ (III група). Згідно з одержаними даними, переважна більшість пацієнток відчувала вплив на свій психологічний стан одних і тих самих медичних і соціально-психологічних чинників, але частота та рівень впливу були різними. Жінки II групи, прооперовані з приводу симультанної патології, були набагато чутливішими до дії СПФ у порівнянні з пацієнтками I та III груп з ізольованими гінекологічними та хірургічними захворюваннями відповідно, у яких виявлено переважно негативний вплив медичних і СПФ. Результати дослідження доводять, що порушення психологічного стану (зокрема тривожні і депресивні стани) пацієнток груп дослідження, яким проведено оперативні втручання, у високому відсотку випадків залежать не тільки від медичних, а здебільшого від СПФ. Це надалі буде потребувати обов'язкового врахування під час розроблення заходів психологічної корекції у даного контингенту пацієнтів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського