РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000659230<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Заремба Є. Х. 
Ураження органа зору у хворих на артеріальну гіпертензію при недиференційованій дисплазії сполучної тканини / Є. Х. Заремба, Н. О. Рак, О. М. Шевчун-Пудлик, Т. П. Донарська, Н. В. Гриб // Архів офтальмології України. - 2017. - 5, № 1. - С. 27-31. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Опрацьовано прогностичні критерії тяжкості артеріальної гіпертензії (АГ) на основі вивчення проявів недиференційованої дисплазії сполучної тканини (НДСТ). Мета дослідження - вивчення зміни органу зору у хворих на артеріальну гіпертензію за недиференційованої дисплазії сполучної тканини. Обстежено 75 хворих на АГ II - III стадії 1 - 3 ступенів високого та дуже високого ризику (50 жінок, 25 чоловіків), середній вік яких становив 63,5 +- 4,2 роки. Проведено дослідження клініко-морфологічних змін, показників лабораторних обстежень (ліпідний спектр крові, C-реактивний білок, серомукоїди, сечова кислота), та офтальмологічні методи дослідження (візометрію, офтальмоскопію, тонометрію, біомікроскопію, офтальмометрію, дослідження кольорового зору та визначення кута косоокості). Під час порівняльного аналізу у 11,3 % хворих були відсутні прояви недиференційованої дисплазії сполучної тканини, у 88,7 % спостерігали ряд симптомів та ознак НДСТ. Виявлено широке розповсюдження недиференційованої дисплазії сполучної тканини, в основі якої лежить її патологія. Серед змін органу зору найчастіше зустрічали ангіопатію сітківки у 96,8 %, обмеження периферичного поля зору - у 32,3 % осіб, пресбіопію - у 32,3 %, гіперметропію - у 25,8 %, міопії легкого ступеня - у 16,1 %, середнього - у 12,9 %. Катаракту у хворих на АГ поєднану з дисплазією сполучної тканини діагностували у 12,9 % хворих, глаукому - у 9,68 % хворих. Астигматизм відмічали у 6,5 %, атрофію дисків зорових нервів - у 6,5 %, псевдофакію - у 4,9 %, плоску рогівку - у 3,2 %, підвивих кришталика - у 1,6 %, деструкцію скловидного тіла - у 1,6 % пацієнта. Вроджена стаціонарна нічна сліпота зустрічалася у 1,3 % хворих на АГ. Висновки: зміни органу зору у разі НДСТ характеризується вираженим поліморфізмом клінічних проявів. Вони поєднуються між собою, об'єднуючись в один клінічний синдром. Одержані результати свідчать про широке розповсюдження змін органів зору у хворих на АГ, поєднану з дисплазією сполучної тканини. Хворі на АГ з фенотипічними та вісцеральними ознаками ДСТ відрізняються від пацієнтів з АГ без ознак ДСТ характером змін патології органу зору; негативно впливає на перебіг і прогноз, збільшуючи кількість ускладнень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030 + Р67-374.10 + Р251.262

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101097 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського