РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000659232<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Могілевський С. Ю. 
Особливості діабетичної ретинопатії у хворих на цукровий діабет 2 типу / С. Ю. Могілевський, О. В. Бушуєва, Л. В. Натрус // Архів офтальмології України. - 2017. - 5, № 1. - С. 37-44. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

У зв'язку з відсутністю своєчасного звернення пацієнтів та пізньою діагностикою цукрового діабету 2 типу (ЦД2Т), на час встановлення діагнозу до 50 % хворих вже мають ускладнення, пов'язані з розвитком мікро- та макроагніопатій, серед яких досить часто зустрічається діабетична ретинопатія (ДР), яка є першочерговою причиною сліпоти у осіб працездатного віку. Мета дослідження - співставлення клінічних, лабораторних та офтальмологічних даних для характеристики хворих з ДР та ЦД2Т. До дослідження було залучено 302 особи, яких було розподілено на 4 групи: 1-у склали 98 пацієнтів, які не мали ЦД2Т (контроль), в 2-у групу (n = 76) увійшли пацієнти з катарактою та I стадією ДР (без видимих змін на очному дні), 3-ю групу (n = 64) склали пацієнти з катарактою та непроліферативною ДР, а 4-у (n = 64) - пацієнти з катарактою та проліферативною ДР. Результати роботи показали, що у більшості хворих (2/3) мав місце ЦД2Т. У свою чергу, у більшості хворих (2/3) з ЦД2Т мала місце ДР. Серед хворих з ДР частота непроліферативної та проліферативної ДР склала 1:1; хворі з проліферативною ДР від загальної кількості хворих склали 21,2 %. Загалом серед даної категорії хворих переважали жінки, яких було 65,2 %. Через 5 років хвороби у хворих на ЦД2Т ретинопатії ще нема, тоді як через 8 років виявляються ознаки непроліферативної ДР, а через 11 років - ознаки проліферативної ДР. Непроліферативна, а більшою мірою проліферативна ДР характеризувалися потовщенням сітківки ока (за показниками ОКТ і ЦТС та ЦОС), причиною чого було нагромадження у внутрішньоочній рідині дієнових кон'югатів, що було особливо виражено у хворих з проліферативною ДР. Компенсаторно збільшувалася активність каталази, однак цей механізм за умов проліферативної ДР виснажувався. У кожного хворого з ДПР було відмічено прояви неоваскуляризації та/або гемофтальм.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.903 + Р415.160.23-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101097 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського