РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000659846<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шаламай У. П. 
Динаміка показників варіабельності серцевого ритму у дітей шкільного віку із латентним залізодефіцитом та легким йододефіцитом / У. П. Шаламай, Б. М. Павликівська, Н. М. Воронич-Семченко // Буков. мед. вісн.. - 2017. - 21, № 2 (ч. 2). - С. 115-119. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Наведено результати досліджень показників варіабельності серцевого ритму (ВСР) у дітей віком 6 - 11 років із латентним залізодефіцитом, легким йододефіцитом, за умов їх поєднання, та у здорових однолітків (контрольна група). Функціональний стан щитоподібної залози вивчали шляхом визначення в сироватці крові вмісту тиреоїдних гормонів: вільних T3 і T4, тиреотропного гормону аденогіпофіза, забезпечення організму йодом і екскрецію мікроелемента із сечею, обчислення медіани йодурії. Для з'ясування обміну заліза визначали вміст гемоглобіну в капілярній крові, рівень сироваткового заліза та сироваткового феритину, залізозв'язувальну здатність сироватки. Установлено розвиток субклінічного гіпотиреозу в дівчаток та хлопчиків із монодефіцитом йоду, комбінованим йодо- та залізодефіцитом. У здорових дітей виявлено збалансований вплив симпатичного та парасимпатичного відділів автономної нервової системи. У дітей із легким йододефіцитом (особливо у дівчаток) спостерігали посилення парасимпатичних впливів щодо контролю. У школярів із латентним залізодефіцитом встановлено гіперсимпатикотонічну вегетативну реакцію, різний ступінь реакції у разі зміни положення тіла. За умов комбінованого йодо- та залізодефіциту виявлено суттєве звуження діапазону адаптаційних можливостей організму, виснаження регуляторних впливів АНС, переважання парасимпатичного тонусу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.109-4 + Р733.415.12 + Р733.411.033.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського