Пляцук Л. Д. Моніторинг підземних вод в районі розміщення Сумської ТЕЦ / Л. Д. Пляцук, Г. М. М'якаєва, О. В. М'якаєв // Екол. безпека. - 2016. - № 2. - С. 29-34. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.Розглянуто вплив теплових електростанцій з відкритим способом зберігання золошлакових відходів на підземні води. Наведені результати моніторингу підземних вод у районі діяльності ТОВ "Сумитеплоенерго" у 2012 - 2015 рр. з порівняльною характеристикою по рокам для основних забруднюючих речовин. Розгляд динаміки зміни хімічного складу підземних вод у спостережних свердловинах на майданчику ТЕЦ і на золошлаковідвалі ТЕЦ, показав, що з 2013 по 2015 рр. спостерігається збільшення вмісту у воді катіонів кальцію і сульфат-аніонів і зниження концентрації іонів HCO3, що пояснюється частковим переходом ТЕЦ на кам'яне вугілля. Проведений аналіз одержаних даних концентрації у грунтових водах <$E roman {HCO sub 3 sup -}>, Cl<^>-, <$E roman {SO sub 4 sup 2-}>, <$E roman NO sub 3 sup ->, Ca, Mg, Na, K, Cd показав, що фізико-хімічні показники і хімічний склад підземних вод в районі розташування Сумської ТЕЦ в цілому відповідають нормативам. Одержані результати можуть бути використані для прогнозування впливу теплових електростанцій з відкритим способом складування золошлакових відходів на гідросферу. Індекс рубрикатора НБУВ: Д46/47 + Н761.101.06
Рубрики:
Шифр НБУВ: Ж100076 Пошук видання у каталогах НБУВ
Повний текст Наукова періодика України Додаткова інформація про автора(ів) публікації: (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці) ![](/irbis_nbuv/images/info.png) Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
|