РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000659972<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Корнівська В. 
Світові трансформаційні процеси: преходження глобального капіталізму в умовах розвитку інформаційно-мережевої економіки / В. Корнівська // Екон. теорія. - 2017. - № 2. - С. 84-96. - укp.

Розглянуто трансформації капіталістичної системи під впливом інформаційно-мережевих способів господарювання, що супроводжується поглибленням конфліктності в глобальній системі координат, падінням ефективності формальних та неформальних інститутів, деструкцією ціннісних основ суспільства, соціальною дестабілізацією. Проаналізовано зростаючі суперечності по лінії тісно пов'язаного розвитку геополітичних союзників та сателітів: ЄС та США; при цьому зроблено висновок, що ефективне долання кризових тенденцій в США пов'язано із домінуванням мережевих підходів в організації виробництва та регулювання, які стають базовими за умов нового технологічного переходу. Водночас ієрархічні підходи, що розвиваються сьогодні в ЄС в процесі контркризового реформування, явно суперечать актуальній інформаційно-мережевій парадигмі, що передбачає високий рівень автономії одиниць, які складають структуру цілого. З'ясовано, що глибинною трансформацією фінансово-кредитних інститутів при переході від капіталізму до інформаційно-мережевої економіки є зміна економічного призначення кредиту як базового фінансового інституту ринкової економіки: при капіталізмі кредит використовується переважно для забезпечення виробничого процесу, в інформаційно-мережевій економіці кредит необхідний в цілях монетизації попиту для реалізації зростаючих обсягів продукції глобальних корпорацій.


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-151 ф

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24845 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського