РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000660297<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Chaika M. A. 
Influence of Ca and Mg doping on the microstructure and optical properties of YAG ceramics = Вплив допування Ca та Mg на мікроструктуру і оптичні властивості кераміки ІАГ / M. A. Chaika, O. M. Vovk, A. G. Doroshenko, V. K. Klochkov, P. V. Mateychenko, S. V. Parkhomenko, O. G. Fedorov // Functional Materials. - 2017. - 24, № 2. - С. 237-243. - Бібліогр.: 26 назв. - англ.

Одержано кераміку ітрій алюмінієвого гранату (ІАГ), що допований іонами Ca та Mg, шляхом твердофазного синтезу у разі спікання у вакуумі. Досліджено вплив добавок CaO та MgO на мікроструктуру та оптичні властивості кераміки ІАГ. Кераміка ІАГ, що допована Mg, прозора в той час як кераміка, що допована Ca, була повністю світлонепрозора внаслідок високої залишкової пористості. Встановлено, що зміна концентрації Ca у межах 0,16 - 0,5 ат.% значно впливає на ріст зерен у кераміці, середній розмір зерна збільшується зі збільшенням концентрації Ca, а зміна концентрації Mg від 0,05 до 0,5 ат.% не впливає на розмір зерен кераміки. Припущено, що рідина, яка виникає на границях зерен кераміки у випадку застосування добавки CaO, сприяє дифузії компонент через міжзернену границю і таким чином спричиняє підвищення швидкості росту зерна і захоплення пор. В той же час у разі допування ІАГ магнієм рідина на міжзернені границі не виникає. Така відмінність визначається різними шляхами взаємодії CaO і MgO з основними компонентами кераміки ІАГ - Al2O3 і Y2O3. Встановлено, що для одержання кераміки, що допована Mg, а найвищою прозорістю необхідна концентрація близько 0,15 ат.% Mg.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.221

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж41115 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського