РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000661083<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Зубковська В. В. 
Особливості фосфатного стану кислих ґрунтів за різних умов зволоження : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.03 / В. В. Зубковська; НААН України, ННЦ "Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н. Соколовського". - Харків, 2016. - 20 c. - укp.

Досліджено вплив педогідроморфізму на функціонування фосфатного режиму кислих грунтів (КГ), їх фосфат-буферних властивостей. Встановлено, що за умов розвитку глеє-елювіальних процесів вміст валового та рухомого фосфору у верхньому гумусовому шарі КГ зменшується через міцне закріплення його в комплексні сполуки та конкреційні новоутворення, а також за рахунок можливого вимивання фосфору з кореневмісного шару грунту за умов, що сприяють формуванню здатних до міграції комплексів. Показано, що зміна ОВП є вагомим чинником регуляції фосфатного стану грунтів. В процесі розвитку відновних процесів спостерігається збільшення вмісту рухомих форм заліза та алюмінію, яким притаманна висока фосфат-вбирна здатність. Встановлено закономірності зміни фосфат-буферних властивостей за різних умов зволоження та удобрення КГ. З підвищенням зволоженості посилюється акумулятивна фосфат-буферна здатність грунтів. Запропоновано діагностувати та оптимізувати фосфатний режим КГ на основі показників буферної ємності з обов’язковим врахуванням фосфатного фактору інтенсивності. Для покращання продуктивності КГ залежно від ступеня їх гідроморфності рекомендовано проводити комплекс меліоративних і агротехнічних заходів (меліоративне розпушування, дренаж, органо-мінеральна система удобрення, компенсація дефіциту кальцію, локальна меліорація та фітомеліорація тощо).


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.43 + П032.233

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА423065 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського