РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000661099<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гусєв В. М. 
Зниження рівнів вібраційного і акустичного навантаження в робочій зоні на морському судні : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.26.01 / В. М. Гусєв; Держ. служба України з питань праці, НАН України, Нац. н.-д. ін-т пром. безпеки та охорони праці. - Київ, 2016. - 24 c. - укp.

На основі аналізу вібрації та шуму на судні під час експлуатації визначено, що значну віброшумову обстановку на палубі та у машинному відділенні створюють щогли. Зазначено, що шум у машинному відділенні поширюється на суміжні приміщення, де перебувають члени екіпажу, що є причиною багатьох захворювань людського організму. Запропоновано знизити вібрацію щогл за рахунок зменшення амплітуди їх коливань, що досягаэться заміною матеріалів, застосованих для їх виготовлення, на ті, що мають найменшу амплітуду коливань. Проведено оцінювання амплітуди коливань щодо щогл, виготовлених зі сталі, склопластику та сосни. Найменшу амплітуду коливань виявлено у щогли, виготовленої зі сталі, за рівних умов змушених коливань. Розвинуто математичну модель вібрації (щогл). Одержано формулу для обчислення амплітуди змушених поперечних коливань щогли та визначено інтенсивність звукового поля від вібрувальної щогли на палубі судна. Для використання звукозахисного матеріалу у вигляді перегородки між машинним відділенням і суміжними приміщеннями, де перебувають члени екіпажу, за лабораторних умовах виготовлено модифіковане піноскло з домішками. За результатами експерименту визначено, що модифікування піноскла іонами Sі, Ті, Сu мають значні звукозахисні властивості. З них найбільш ефективним є зразок зі складом домішок іонів міді. Зазначено, що зниження рівня звуку на частотах від 31,5 Гц до 8 кГц становить у середньому 12 дБА, а на частоті 4 кГц - 32 дБА. Вдосконалено метод активного керування вібраційними й акустичними характеристиками механічної конструкції з використанням системи автоматичного керування. Розроблено метод використання кофердамів як засобу суднової звукоізоляції.


Індекс рубрикатора НБУВ: О424.1-021.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА423431 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського