РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000661106<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мележик Є. О. 
Моделювання зонної структури, транспортних властивостей та шумів у напівметалічних квантових ямах Hg1-xCdxTe для застосування в детекторах ТГц випромінювання : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / Є. О. Мележик; НАН України, Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова. - Київ, 2016. - 19 c. - укp.

Дослідження присвячено числовому моделюванню енергетичних спектрів і хвильових функцій носіїв заряду, електронних рухливостей та шумів у квантовій ямі на основі Hg1-xCdxTe напівметалічної фази щодо її застосування як каналу ТГц-болометра на гарячих електронах. Розрахунки виконано для температури рідкого азоту Т = 77 К. Встановлено, що за цієї температури рідкого азоту у квантовій ямі та за відсутності перекриття зон у власному стані, електронна рухливість є низькою у порівнянні з такою ж за високих електронних концентрацій. Визначено, що зростання концентрації електронів призводить до зростання їх рухливості до величин, близьких 106 см2/Вс. Встановлено, що розсіяння електронів на заряджених центрах є домінантним механізмом розсіяння, а на оптичних фононах - менш ефективним. Показано, що для систем із високою рухливістю електронів, домінантним є температурний (Джонсонівський) шум, а генераційно-рекомбінаційний та фоновий шуми - суттєво менші. Числово змодельовано оптимальні параметри квантових ям Hg1-xCdxTe напівметалічної фази для створення каналу болометричного ТГц-детектора з імпедансом, близьким до імпедансу антени, та низьким шумом.


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.211 в641,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА423438 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського