РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000661113<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мул С. А. 
Психологія готовності офіцера-прикордонника до професійної діяльності : автореф. дис. ... д-ра психол. наук : 19.00.01 / С. А. Мул; НАПН України, Ін-т психології ім. Г.С. Костюка. - Київ, 2016. - 40 c. - укp.

Досліджено та розкрито структуру процесу, розроблено модель психології готовності прикордонного офіцера до професійної діяльності, яка дозволила розкрити сутність, компонентний склад, зміст, умови та шляхи розвитку цієї готовності. Показано, що рівень впливу психологічних складових готовності в індивідуальному проявленні діяльності офіцера-прикордонника на ступінь виконання ним завдань охорони державного кордону залежить від напрямку служби, посади, на якій здійснюється професійна діяльність, рівнів розвитку психологічних і особистісних якостей офіцера. Встановлено, що ця готовність складається із таких компонентів, як стилі керівництва, орієнтаційні стилі професійного спілкування, комунікативні й організаційні здібності. Доведено, що найбільш ефективними для професійної діяльності офіцера-прикордонника є змішані стилі керівництва та професійного спілкування: демократично-авторитарний й авторитарно-демократично-ліберальний та спрямованність на процес діяльності, її результат і наслідки, колективну взаємодію. Показником цієї готовності є змішаний тип ситуативно-особистісної орієнтації, зокрема, спрямованість на професійний інтерес, психологічний клімат в колективі, відношення з прикордонниками й офіційна субординація, як між членами військового колективі (підрозділу), так і з керівною ланкою вищого рівня (штабу). Емпірично доведено, що для ефективного виконання своїх професійних обов'язків офіцери-прикордонники повинні мати розвинуті організаційні та комунікативні здібності, які виявляються в колективному прийнятті рішень, структуризації відношень керівник - підлеглий, колективній відповідальності за прорахунки. Показано та доведено, що існують гендерні відмінності у сформованості різних компонентів готовності до діяльності офіцерів-прикордонників, зокрема жінкам притаманний демократичний стиль управління, а авторитарність в них виявляється на початку та в кінці несення служби, а чоловікам притаманний авторитарний і ліберальний стилі керівництва. Офіцерам віком понад 40 років властива велика ліберальність й одночасно, зменшена спрямованість на інтереси справи, що пов'язано зі зниженням мотивації професійної діяльності через звільнення. Визначено зміст психології готовності й оптимізовано процес підготовки офіцера-керівника за умов програм навчальних закладів, систем перепідготовки та підвищення кваліфікації офіцерського корпусу, підвищення його професійно-психологічного рівня.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю942

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА423445 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського