РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000661164<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гайовський О. В. 
Алмазоносні формації протоплатформних структур Українського щита (на прикладі Кіровоградського блока) : автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.11 / О. В. Гайовський; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. - Львів, 2016. - 23 c. - укp.

Виявлено головні закономірності приуроченості алмазів до геологічних експлозивно-уламкових формацій та сприятливих структур їх локалізації. В основі протоплатформного Кіровоградського блока Українського щита поширені ендогенні алмазоносні формації в основному магматогенної групи. Їх структурно-речовинні особливості з різною детальністю вивчено на десяти алмазопроявах, що належать до кімберлітової, лампроїтової та лампрофірової формацій. Найперспективнішими з погляду виявлення нових проявів і навіть родовищ є алмазоносні формації лампроїтової групи. Геологічні та структурно-тектонічні передумови для формування ендогенних алмазоносних формацій були закладені в ранньому докембрії ще на етапі становлення протоплатформного режиму. Вони були під час етапів активізації, які в Кіровоградському блоці відбувалися з середнього протерозою до палеоцену. Найпродуктивнішим був пізньокрейдово-ранньопалеогеновий етап. Формування ендогенних алмазоносних формацій зумовлено розвитком флюїдизатно-експлозивних процесів, пов'язаних з мантією. Структурно-формаційний аналіз надав змогу цілеспрямовано виділити високоперспективні, перспективні, низько- та безперспективні ділянки, а на перспективних об'єктах - прогнозувати родовища алмазів конкретних формаційних і геолого-промислових типів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д452(45УКР)411-0 + Д59(45УКР)45

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА423392 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського