РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000661303<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Забарна І. В. 
Ветеринарно-санітарна експертиза продуктів забою курчат-бройлерів за застосування фармазину і тилоциклінвету : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.09 / І. В. Забарна; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - Київ, 2016. - 23 c. - укp.

Вперше в Україні проведено валідацію методики із кількісного визначення тилозину методом імуноферментного аналізу в пробах м'язів і яєць птиці згідно з вимогами стандарту ISO17025 та Рішення Комісії ЕС 657/2002. Проведено моніторинг залишкових кількостей тилозину та доксицикліну в м`язах і яйцях птиці в Україні (2009 - 2015 рр.), який не дав позитивних результатів. Встановлено, що найбільший вміст залишків тилозину у випадкових пробах, які надходять в торгівельну мережу, виявлено в середньому стегно-великогомілковому м'язі та печінці. Вміст доксицикліну виявлений лише в середньому стегно-великогомілковому м'язі, не перевищує максимально допустимий рівень. Застосування препаратів фармазину та тилоциклінвету з профілактичною метою позитивно впливає на приріст живої маси. За мікробіологічними показниками та токсичністю м'яса курчат-бройлерів встановлено, що фармазин, більшою мірою акумулюється в "білих" м'язах, а тилоциклінвет - у "червоних". Біологічна цінність м'яса у разі застосування фармазину знижується, а тилоциклінвету - підвищується. З метою виявлення залишків тилозину методом рідинної хроматографії у тушках курчат-бройлерів необхідно відбирати найширші м'язи спини, середній стегно-великогомілковий м'яз та каудальний клубово-вертлужний м'яз, щодо виявлення залишків доксицикліну - м'язову частину шлунка.


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА423472 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського