РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000661348<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шманько О. В. 
Клініко-діагностичні предиктори розвитку когнітивних порушень та їх корекція у хворих на артеріальну гіпертензію : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / О. В. Шманько; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я. Горбачевського. - Тернопіль, 2016. - 20 c. - укp.

Сформульовано науково-обгрунтовану концепцію про те, що причиною розвитку когнітивних порушень у хворих на артеріальну гіпертензію є комплекс факторів ризику, а саме: тривалість захворювання, ступінь артеріальної гіпертензії (АГ) і вік пацієнтів. Вперше встановлено, що зростання індексу маси тіла понад 35 кг / м2 сприяє розвитку порушень когнітивних функцій у хворих на АГ. Доповнено наукові дані про те, що показники ліпідограми, зокрема ліпопротеїди низької щільності та тригліцериди, а також коагулограми такі, як індекс міжнародного нормалізованого відношення, протромбіновий індекс, рівень фібриногену є ранніми діагностичними предикторами ризику виникнення когнітивних розладів у хворих на АГ. Уточнено наукові дані, що факторами прогнозування розвитку когнітивних порушень у хворих на АГ є зниженння фракції викиду лівого шлуночка, збільшенння товщини міжшлуночкової перегородки та задньої стінки лівого шлуночка та кінцевого діастолічного розміру лівого шлуночка. Доповнено наукові дані про те, що такий важливий інтегративний показник функціонального стану нирок як швидкість клубочкової фільтрації немає суттєвого впливу на розвиток когнітивних порушень у хворих на АГ. Встановлено, що мельдоній і пірацетам за впливом на когнітивні функції та якість життя у хворих на АГ за результатами нейропсихологічних тестів мають рівноцінну односпрямовану позитивну дію. Вперше встановлено високу клінічну ефективність застосування фіксованої комбінації лізиноприлу та мельдонію за когнітивних розладів у хворих на АГ, що виявляється покращанням інтелектуально-мнестичних функцій та якості життя. Розроблено диференційовані підходи щодо призначення фіксованих комбінацій лізиноприлу з мельдонієм та еналаприлу з нітрендипіном у разі когнітивних розладів у хворих на АГ залежно від тяжкості перебігу, тривлості хвороби та наявності супутніх обтяжливих факторів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030 + Р64-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА423764 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського