РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000661499<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Корчинська Н. С. 
Анатомічні особливості виличного, лобового та коміркового відростків верхньої щелепи в перинатальному періоді онтогенезу / Н. С. Корчинська, О. М. Слободян // Клініч. анатомія та операт. хірургія. - 2016. - 15, № 2. - С. 6-9. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Проведено органометричне дослідження верхньої щелепи на 53 трупах 4 - 10-місячних плодів та 11 новонароджених (зокрема 5 ізольованих органокомплексів). Встановлено, що упродовж перинатального періоду виличний відросток верхньої щелепи є опуклим, за формою нагадує неправильний прямокутний трикутник. Поверхня виличного відростка - шорстка та губчаста. Рельєф верхнього краю виличного відростка - мінливий. У 4 - 5 місячних плодів - гладкий, у 6 - 7 місячних - радіально рваний, у 8 - 10 місячних плодів та новонароджених - зубчастий. Найбільший ріст виличного відростка верхньої щелепи відбувається на 7-му, 8-10-му місяцях внутрішньоутробного розвитку та у новонароджених, а найменший - на 4-6-му місяцях. Форма лобового відростка верхньої щелепи у 4-місячних плодів нагадує рівнобедрений трикутник з широкою основою, а під кінець 5-го місяця внутрішньоутробного розвитку він витягується догори та набуває форми прямокутного трикутника. Ця форма відростка залишається притаманною 6 - 7, 8 - 10-місячним плодам та новонародженим. Висота лобового відростка суттєво збільшується у пізніх плодів і новонароджених, а найменше зростає на 6-му та 7-му місяцях внутрішньоутробного розвитку як справа, так і зліва. Комірковий відросток верхньої щелепи у ранніх плодів мало виражений, за формою нагадує напівкруглий жолоб, а наприкінці плодового періоду він представлений широким комірковим каналом та добре виражений. Висота коміркового відростка верхньої щелепи у плодів і новонароджених суттєво збільшується на 6-му, 8 - 10 місяцях та у новонароджених, а найменше - на 4 - 5-му та 7-му місяцях внутрішньоутробного розвитку як справа, так і зліва. Довжина коміркового відростка у плодів та новонароджених суттєво збільшується на 7-му, 8-10 місяцях та у новонароджених, а найменше - на 4 - 5-му та 6-му місяцях внутрішньоутробного розвитку як справа, так і зліва.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*333.89*698.131.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24159 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського