РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000661598<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Glazunov S. M. 
Frequency analysis of periodic regimes of drill bit rollings on uneven bottom of a deep borehole = Частотний аналіз періодичних режимів перекочування бурильного долота по шорсткому дну глибокої свердловини / S. M. Glazunov, O. V. Vashchilina, I. V. Lebedeva // Вісн. Київ. нац. ун-ту. Сер. Фіз.-мат. науки. - 2016. - № 1. - С. 41-44. - Бібліогр.: 5 назв. - англ.

Досліджено проблему коливань кружляння бурового долота, що обертається, за умов його контактної взаємодії з шорстким дном свердловини. Вже давно відомо про руйнівний вплив коливань кружляння на бурове долото та бурильну колону. Вважається, що зворотні кружляння трапляються в 40 % всіх випадків буріння глибоких свердловин. Це показує, що ситуація пов'язана зі збільшенням сили тиску та її наближення до критичного значення Ейлера. Тоді згинна жорсткість бурильної колони зменшується, що призводить до її вигинання, і алмазні вкраплення, що є на поверхні долота, проникають вглиб породи. Коли таке стається, вісь долота нахиляється і починає прецесувати. Слід особливо підкреслити, що у такому стані долото знаходиться під дією вертикальної сили (навантаження на долото), що суттєво перевершує всі інші сили. Вона притискає долото до дна свердловини (не до її стінки) і долото втрачає здатність ковзати по дну і починає котитися по його поверхні, відстаючи або випереджаючи обертання бурильної колони. В результаті точка контакту долота з зазначеною поверхнею (миттєвий центр швидкостей) може описувати надзвичайно складні траєкторії у вигляді петель і точок загострення і змінює напрям руху. Як приклад, розглянуто обертання долота сферичної форми.


Індекс рубрикатора НБУВ: И131-561

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28079/фіз.-мат. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського