РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000661979<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пирог Т. П. 
Роль поверхнево-активних речовин Acinetobacter calcoaceticus ІМВ B-7241 у руйнуванні біоплівок / Т. П. Пирог, І. В. Савенко, Д. А. Луцай, Т. А. Шевчук, Г. О. Іутинська // Мікробіол. журн.. - 2017. - 79, № 4. - С. 21-29. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Мета роботи - дослідити здатність поверхнево-активних речовин (ПАР), синтезованих за умов росту Acinetobacter calcoaceticus ІМВ B-7241 на різних субстратах (етанол, гліцерин, н-гексадекан), руйнувати біоплівки деяких бактерій і дріжджів. ПАР екстрагували з супернатанту культуральної рідини сумішшю хлороформу і метанолу (2:1). Ступінь руйнування біоплівки визначали як різницю між кількістю адгезованих клітин у необроблених і оброблених ПАР лунках полістиролового планшету з попередньо сформованою біоплівкою тест-культури і виражали у відсотках. Кількість адгезованих клітин визначали за допомогою спектрофотометричного методу. Встановлено залежність ступеня руйнування біоплівок під впливом ПАР A. calcoaceticus ІМВ B-7241 від природи джерела вуглецю у середовищі культивування продуцента, концентрації ПАР у препаратах і типу тест-культури. Ступінь руйнування біоплівки Escherichia coli IEM-1 за дії ПАР, синтезованих на усіх досліджуваних субстратах, практично не відрізнявся і становив 25 - 53 % залежно від концентрації ПАР (0,04 - 1,28 мг/мл). Деструкція біоплівки Bacillus subtilis БТ-2 досягала 71 - 86 % після внесення ПАР (0,16 - 0,64 мг/мл), одержаних на етанолі і гліцерині. Максимальне руйнування біоплівки Staphylococcus aureus БМС-1 (69 - 88 %) і Candida albicans Д-6 (до 42 %) спостерігали за наявності ПАР (0,32 - 1,28 мг/мл), утворених на н-гексадекані. Висновки: ефективні концентрації ПАР A. calcoaceticus ІМВ B-7241, що забезпечують високий ступінь руйнування бактеріальних біоплівок, перебувають у межах, визначених для відомих у світі мікробних ПАР. Одержані дані засвідчують необхідність досліджень впливу умов культивування продуцента на біологічні властивості синтезованих ПАР.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.148.1*87

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського