РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000662192<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Неханевич О. Б. 
Особливості лікарського контролю за особами з ознаками дисплазії сполучної тканини на етапах відбору та спортивного вдосконалення : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.24 / О. Б. Неханевич; ДЗ "Дніпропетр. мед. акад. МОЗ України". - Дніпропетровськ, 2016. - 40 c. - укp.

Вперше доведено необхідність розподілу осіб з ознаками дисплазії сполучної тканини під час відбору до занять спортом і спортивного вдосконалення на групи з урахуванням сумарного ступеня залучення сполучної тканини у диспластичний процес відповідно до прогностичного значення кожної диспластичної ознаки та функціонального значення малих аномалій розвитку серця. Вперше науково обгрунтовано принципи диференційованого підходу до спортивного відбору та планування тренувально-змагальних навантажень для осіб з ознаками дисплазії сполучної тканини з урахуванням динаміки систолічної та діастолічної функцій лівого шлуночка серця під час фізичних навантажень різної потужності. Доведено збільшення величини пролабування стулок мітрального клапана під час фізичного навантаження, що супроводжується обтяженням мітральної регургітації, у осіб з ознаками дисплазії сполучної тканини. Встановлено зменшення скорочувального резерву лівого шлуночка у спортсменів з І та II ступенями регургітації на мітральному клапані, що визначалось зниженням приросту показників глобальної систолічної функції лівого шлуночка у відповідь на дозоване фізичне навантаження та виявлялось зниженням фізичної працездатності. Вперше визначено, що найбільш ранніми симптомами перенапруження серцевої діяльності за виконання фізичних навантажень у осіб з малими аномаліями розвитку серця є порушення діастолічної функції лівого шлуночка серця. Вперше обгрунтовано, що рівень TGF-β1 у молодих спортсменів є маркером вираженості диспластичних процесів в сполучній тканині. Встановлено, що фенотипово генотип ТТ поліморфізму rs1800012 гену COL1A1 виявляється доліхостеномелією, гіпермобільністю суглобів, збільшенням частоти деформацій хребта, збільшенням рівня залучення сполучної тканини у диспластичний процес.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.21 + Ч510.911.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА423132 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського