РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000662478<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чаплигін О. В. 
Податкове стимулювання енергоефективних інвестицій в Україні : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / О. В. Чаплигін; Держ. фіскал. служба України, Ун-т держ. фіскал. служби України. - Ірпінь, 2016. - 22 c. - укp.

Розроблено теоретичні основи та практичні рекомендації для податкового стимулювання енергоефективних інвестицій (ЕЕІ) в Україні. Удосконалено змістовне наповнення поняття "податкове стимулювання енергоефективних інвестицій", де на відміну від попередніх визначень, акцентовано увагу на специфіці стимулювального впливу оподаткування. Вдосконалено класифікацію податкових інструментів стимулювання ЕЕІ відповідно до спрямованості їх впливу на різні аспекти інвестиційного процесу. Окреслено напрями посилення інвестиційної спрямованості оподаткування в Україні в частині впровадження податкових пільг, запровадження диференційованої ставки інвестиційного податкового кредиту з особистого та корпоративного прибуткового податків (від 10 % до 40 %) залежно від цілей ЕЕІ, а також пільгового оподаткування прибутку банків, що співпрацюють з міжнародними фінансовими організаціями у сфері кредитування енергоефективних проектів. Розроблено підходи до формування механізму податкового стимулювання ЕЕІ за рахунок розширення об'єктів і зміни бази оподаткування; диференціації податкових ставок і пільг з урахуванням цілі інвестицій, що сприятиме вдосконаленню податкової політики. Вдосконалено підходи до формування інституційних умов податкового стимулювання ЕЕІ в частині підвищення рівня координації податкової політики з державною політикою енергозбереження, розвиток мережі енергосервісних компаній, вдосконалено нормативно-законодавчу базу. Обгрунтовано доцільність прийняття рішення щодо пільгового оподаткування доходу від здійснення ЕЕІ на основі врахування позитивного довгострокового впливу їх на стан бюджету в частині зміни бази оподаткування (розширення в майбутніх періодах за рахунок збільшення прибутковості), зниження інфляції, рівня безробіття, зростання ВВП, покращання платіжного балансу, стабілізації валютного курсу. Продемонстровано, що сукупний баланс довгострокових позитивних макроекономічних і фінансових ефектів ЕЕІ компенсуватиме втрати бюджету на податкові пільги для них в короткостроковому періоді.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-554.081-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА423567 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського