РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000662651<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Prysiazhniuk A. I. 
Role of peripheral dopaminergic system in the pathogenesis of experimental colitis in rats = Роль периферичної дофамінергічної системи в патогенезі експериментального коліту в щурів / A. I. Prysiazhniuk, M. P. Rudyk, T. M. Chervinska, T. V. Dovbynchuk, I. V. Opeida, L. M. Skivka, G. M. Tolstanova // The Ukr. Biochem. J.. - 2017. - 89, № 4. - С. 56-67. - Бібліогр.: 38 назв. - англ.

Дофамін (ДА) продукується і вивільнюється імунними клітинами. На сьогоднішній день відомо, що ДА є головним медіатором між нервовою та імунною системами. Мета дослідження - перевірка гіпотези про те, що периферична дофамінергічна система відіграє негативну роль в патогенезі виразкового коліту через вплив на активність периферичних фагоцитів крові. Дослідження проведено на щурах-самцях Вістар (170 - 200 г). Периферична дофамінергічна система була зруйнована ін'єкцією 1-метил-4-феніл-1,2,3,6-тетрагідропіридину (МРТР; 4 х 20 мг/кг, п/ш кожні 2 год). Коліт у щурів зумовлювали введенням 0,1 мл 6 %-го йодоацетаміду. На 18-й день експерименту тварин піддавали аутопсії. Показано, що щури, яким вводили МРТР, мали знижені рівні тирозингідроксилази, ензиму, який лімітує синтез дофаміну в товстій кишці, але не в мозку. Число та активність гранулоцитів периферичної крові (переважно нейтрофілів) і кишкових не відрізнялися в щурів, яким вводили фізіологічний розчин і в щурів, яким вводили МРТР. За введення МРТР у щурів були знижені рівні продукції АФК моноцитами, в 1,8 разу збільшена кількість CD69 (ранній маркер активації) позитивних моноцитів та у 6 разів збільшена інтенсивність поверхневої експресії CD69 у щурів, яким вводили МРТР у порівнянні з контролем з експериментальним колітом. Поверхнева експресія CD14 (корецептор ендотоксину фагоцитів) була підвищеною у 2 рази в щурів, яким вводили MPTP, але вірогідно зниженою в щурів із колітом, яким вводили МРТР, і контрольних щурів із колітом. Вперше показано, що руйнування периферичних дофамінергічних нейронів призвело до покращання морфологічних ознак експериментального коліту в щурів, що можна пояснити регуляторним ефектом дофамінергічної системи на фенотип моноцитів та їх продукції АФК.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.301.1-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського