РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000662950<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Маменко М. Є. 
Вплив сапліментації йоду на адаптаційні можливості та активність стресс-лімітуючої системи дітей раннього віку, позбавлених батьківського піклування / М. Є. Маменко, Г. О. Шлєєнкова // Соврем. педиатрия. - 2017. - № 3. - С. 20-26. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Йодний дефіцит негативно впливає на обмін речовин та енергії, соматичний ріст дитини, процеси закладки та формування структур ЦНС, її функціональну активність. Мета роботи - вивчити стан йодного забезпечення дітей раннього віку, позбавлених батьківського піклування, та вплив сапліментації йоду на їх адаптаційні можливості та активність стрес-лімітувальної системи. Обстежено 118 дітей віком 2,5 - 3,5 міс, які прибули на виховання в будинок дитини. Всім дітям проведено оцінку фізичного, нервово-психічного розвитку, визначення рівнів ТТГ, Т4, Т3, серотоніну, кортизолу в сироватці крові та визначення концентрації йоду в сечі. Обстежені діти мали недостатнє йодне забезпечення, діапазон добової екскреції йоду: Ме = 56,48 мкг [QR: 37,7; 80,5]. Оптимальний рівень ТТГ (0,3 - 2,0 мОд/л) був лише у 28,8 % вихованців. Підвищення ТТГ мало прямий кореляційний зв'язок із рівнем кортизолу та серотоніну. Застосування препаратів калію йодиду у дозі 50 мкг протягом шести місяців надало можливість знизити рівень ТТГ із 3,21 мОд/л до 1,96 мОд/л, що сприяло нормалізації показників фізичного та нервово-психічного розвитку, зменшенню продукції кортизолу до 267,0 нмоль/л і серотоніну до 186,5 нмоль/мл. Зроблено висновки, що сапліментація йоду призводить до нормалізації тиреоїдного статусу дітей з обтяженим перинатальним анамнезом, сприяє покращанню їх адаптаційних можливостей і знижує рівень стресового стану.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.12 + Р128.91-63

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського