РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000662959<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Колоскова О. К. 
Оптимізація персоналізованої невідкладної терапії нападів бронхіальної астми фізичної напруги у школярів з альтернативними ацетиляторними фенотипами / О. К. Колоскова, Л. О. Безруков, Т. М. Білоус, С. І. Тарнавська // Соврем. педиатрия. - 2017. - № 3. - С. 91-94. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета роботи - дослідити вплив характеру ацетиляторних процесів на особливості невідкладної терапії нападів бронхіальної астми (БА) у хворих шкільного віку з ознаками фенотипу астми фізичної напруги. Проведено комплексне клінічно-імунологічне обстеження I - II рівня 84 дітей, що страждають на ВА. Всім дітям визначали генетичний маркер - тип ацетилювання за допомогою методу В. М. Пребстинг - В. І. Гаврилова у модифікації Тимофеєвої. Сформовано дві клінічні групи: I - 41 дитина з ознаками фенотипу БА фізичної напруги (ФН), II - 43 хворих без бронхоспазму фізичного навантаження (БСФН). Встановлено, що у хворих із БАФН ризик збереження виразної обструкції бронхів на 3-й день лікування нападу астми був меншим у швидких ацетиляторів. У цьому випадку найбільш ефективною була стартова терапія нападу астми, що передбачала комбінацію системних глюкокортикостероїдів з <$E beta sub 2>-агоністами швидкої дії та/або похідними теофілінів за наявності швидкого ацетиляторного фенотипу. Натомість у хворих без ознак БСФН траплялася зворотна тенденція до збереження тяжкості нападу та необхідності призначення комбінованої терапії нападу за повільного ацетиляторного фенотипу. Висновки. У дітей з ознаками БА ФН невідкладна терапія нападів астми виявилася ефективнішою у хворих зі швидким ацетиляторним фенотипом, натомість у пацієнтів із БСФН - за наявності повільного ацетиляторного фенотипу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-5,3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського