РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000662985<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сорокман Т. В. 
Природжений гіпотиреоз у дітей: інтелектуальний розвиток та психосоціальна адаптація / Т. В. Сорокман, Н. О. Попелюк // Соврем. педиатрия. - 2017. - № 4. - С. 107-111. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета роботи - оцінити стан інтелектуального розвитку та психосоціальної адаптації дітей із природженим гіпотиреозом (ПГ). Проведено оцінку результатів дослідження 22 хворих на ПГ віком від 1 міс до 15 років: УЗД, ЕЕГ, гормонометрія, логопедичне та сурдологічне дослідження, оцінка інтелекту (Wechsler Intelligence Scale for Children) та індивідуальних особливостей особистості (тест "Дитячий малюнок"). Статистичний аналіз даних проведено з використанням програми Statistica 6,0. У 38,1 % осіб діагностовано вузлові утворення щитоподібної залози. Одержано позитивний кореляційний взаємозв'язок між віком дітей і наявністю вузлових утворень. Медіана ТТГ на першому етапі скринінгу становила 38 мкОД/л. Рівень вільного тироксину коливався від 0,49 до 14,7 пмоль/л. Аудіологічне обстеження виявило відхилення слухової функції у 43,8 %, логопедичне - затримку розвитку ранньої мови у 36,3 % осіб. Середній рівень IQ дітей із ПГ знаходився на нижній межі норми - 88,9 +- 1,52 бала. Загальний IQ залежав від обсягу короткочасної пам'яті і був достовірно нижчим у дітей зі зниженням обсягу процесів запам'ятовування (103,2 +- 9,6 бала). У 45,4 % осіб відзначено функціональні зміни діенцефальної ділянки кори головного мозку. Найчастішим психологічним показником у дітей з ПГ є депресія, майже з однаковою частотою - агресія та тривожність. Зробдено висновки, що діти з ПГ мають різні відхилення в стані здоров'я: вузлові утворення щитоподібної залози, порушення слухової функції, затримка розвитку ранньої мови, функціональні зміни електричної активності кори головного мозку. Загальний IQ у більшості дітей із ПГ у разі своєчасного лікування знаходиться в межах нормальних значень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.120.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського