РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000663053<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Амосова К. М. 
Показники шлуночково-артеріальної взаємодії та центральної гемодинаміки у хворих із м'якою та помірною неускладненою артеріальною гіпертензією залежно від наявності діастолічної дисфункції лівого шлуночка та їх взаємозв'язок / К. М. Амосова, Н. В. Шишкіна, О. І. Рокита, І. Ю. Кацитадзе, Ю. В. Руденко, К. П. Лазарєва, К. І. Черняєва // Серце і судини. - 2017. - № 3. - С. 69-76. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.

Мета роботи - здійснити порівняльний аналіз показників шлуночково-артеріальної взаємодії, центрального артеріального тиску (АТ) і хвиль відображення у пацієнтів з м'якою та помірною неускладненою артеріальною гіпертензією (АГ) залежно від наявності порушення діастолічної функції лівого шлуночка (ЛШ) та визначити їх взаємозв'язок. Зі 170 пацієнтів з неускладненою АГ за методом "випадок - контроль" відібрали 70 хворих, зіставних за віком, статтю, брахіальним систолічним АТ: 35 - з діастолічною дисфункцією (ДД) ЛШ та 35 - без дисфункції. У хворих проводили загальноклінічне обстеження, вимірювали брахіальний АТ, проводили аналіз пульсової хвилі та вимірювали каротидно-феморатьну швидкість поширення пульсової хвилі (ШППХ) за допомогою апланаційної тонометрії, виконували допплерехокардіографію, за розрахунковим методом визначали показник шлуночково-артеріальної взаємодії (Ea/Ees). Між пацієнтами досліджуваних груп не було статистично значущої різниці щодо показників хвиль відображення, проте ШППХ у хворих з ДД була вищою у порівняні з пацієнтами без дисфункції ((9,6 +- 2,5) і (8,4 +- 1,9) м/с відповідно: p << 0,05). У пацієнтів з ДД виявлено більше ліве передсердя (p << 0,01), вищий індекс маси міокарда ЛШ (ІММЛШ) (p << 0,05), нижчі значення e' та вищі E/e' (усі p << 0,01). Групи були зіставні за показниками ефективного артеріального (Ea) і шлуночкового еластансу (Ees), а також за Ea/Ees (усі p >> 0,05). За результатами лінійного регресійного аналізу показник Ea/Ees асоціювався з тиском аугментації (beta = -0,52; p = 0,001) та індексом аугментації (beta = -0,48; p = 0,004) в групі пацієнтів з ДД. В обох групах Ea/Ees асоціювався з E/e' (beta = 0,37; p = 0,029 та beta = 0,45; p = 0,034), а за відсутності порушення діастолічної функції - з ІММЛШ (beta = -0,43, p = 0,039). Висновки: хворі з м'якою та помірною неускладненою АГ з ДД ЛШ відрізнялися від зісгавних за віком, статтю і брахіальним АТ хворих без ДД більшою ШППХ (на 12,5 %) за відсутності відмінностей щодо показників шлуночково-артеріальної взаємодії, еластансу та хвиль відображення. У пацієнтів з м'якою та помірною неускладненою АГ показник шлуночково-артеріальної взаємодії корелював з показниками аугментації хвилі лише за наявності порушення ДД ЛШ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24454 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського