РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000663074<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кутовой А. Б. 
Малоинвазивные и эндовидеохирургические технологии в диагностике и лечении холедохолитиаза / А. Б. Кутовой, Г. А. Родинская, Д. В. Балык // Мед. перспективи. - 2017. - 22, № 3. - С. 41-45. - Библиогр.: 12 назв. - рус.

Представлено результати використання малоінвазивних методів у діагностиці та лікуванні холедохолітіазу. Проліковано 595 пацієнтів з діагнозом холедохолітіаз у віці від 24 до 92 років. У 552 (93,0 %) пацієнтів спостерігалися клінічні прояви механічної жовтяниці. У 508 (85,3 %) хворих холедохолітіаз поєднувався з наявністю каменів у жовчному міхурі, у 15 (2,5 %) випадках - з безкам'яним холециститом, у 69 (11,6 %) випадках - холедохолітіаз був резидуальним. Для діагностики холедохолітіазу використовували УЗД черевної порожнини, комп'ютерну томографію, ендоскопічну ретроградну холангіопанкреатографію, черезшкірночерезпечінкову фістулохолангіографію, інтраопераційну холангіографію або холангіоскопію. Хірургічне лікування включало в себе як малоінвазивні втручання, так і традиційні операції. 227 (38,1 %) хворим виконали ендоскопічну папілосфінктеротомію, яка була ефективна при розмірі конкременту до 7 мм у 83,7 %. Черезшкірночерезпечінкове дренування жовчних протоків виконали 88 (14,7 %) хворим, ефективність досягнута у 82,9 %. 313 (52,6 %) хворих у подальшому перенесли другий етап хірургічного лікування холедохолітіазу шляхом лапароскопії - 263 (84,0 %) та лапаротомії 50 (16,0 %) виконувалась холецистектомія з холедохолітоекстракцією та наступним зовнішнім або внутрішнім дренуванням холедоху. Порівняння різних методів досліджень показало, що ні один з діагностичних прийомів не мав 100 % точності та інформативності. Ефетивність транспапілярних маніпуляцій напряму залежала від розмірів конкременту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського