РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000663077<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Криштафор А. А. 
Когнитивные функции в остром периоде политравмы и коррекция их нарушений с использованием тиоцетама / А. А. Криштафор // Мед. перспективи. - 2017. - 22, № 3. - С. 60-68. - Библиогр.: 16 назв. - рус.

Мета дослідження - визначити ефективність Тіоцетаму в попередженні та купіруванні когнітивних порушень у хворих з політравмою, а також порівняти шкали оцінки когнітивних функцій MoCA і MMSE. 50 постраждалих з політравмою без внутрішньочерепних ушкоджень були випадковим чином розподілені на контрольну (n = 26) й основну (n = 24) групи. Пацієнти основної групи додатково до загальноприйнятої терапії, яку застосовували в обох групах, отримували Тіоцетам. Соматичний статус оцінювався за загальноприйнятими клініко-лабораторними показниками. Тяжкість травми - за шкалою ISS. Когнітивні функцій досліджували за допомогою опитувальника CFQ (на 2 - 3 добу після травми ретроспективно оцінювався вихідний рівень і через 3 місяці), шкал MoCA і MMSE. Виразність реакції на травматичний стрес - за шкалою IES-R. На 2-у добу відзначено істотне пригнічення когнітивних функцій в обох групах, але в основній групі воно було менш вираженим. На наступних етапах відзначено поступове підвищення показників шкал в обох групах, але в основній групі воно відбувалося швидше. Через 3 місяці зберігалося зниження когнітивних функцій на рівні, який був під час виписки з лікарні. В основній групі значно менше було хворих, у яких вираженість посттравматичного стресу через 3 місяці посилилася з мінімальної до низької. При використанні шкали MoCA відзначено більш виражене зниження когнітивних функцій, ніж при використанні шкали MMSE, але вона в меншій мірі враховує особливості мислення. Тіоцетам запобігає зниженню когнітивних функцій у хворих з політравмою і за рахунок цього зменшує також вираженість посттравматичної стресової реакції. Для практичного застосування у відділеннях інтенсивної терапії краще використовувати шкалу MMSE.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.1 + Р64-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського