РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000663801<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Корж Н. А. 
Инновационные методы оптимизации регенерации кости: обогащенная тромбоцитами плазма (сообщ. 1) (обзор литературы) / Н. А. Корж, П. М. Воронцов, И. В. Вишнякова, Е. М. Самойлова // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2017. - № 3. - С. 123-135. - Библиогр.: 87 назв. - рус.

Питання регенерації кісткової тканини залишаються актуальними навіть за активного розвитку біотехнологій. Використання збагаченої тромбоцитами плазми (Platelet-Rich Plasma - PRP) для оптимізації остеорепарації - один із перспективних напрямів у сучасній медицині. Мета роботи - провести порівняльний аналіз, узагальнити і систематизувати результати досліджень, присвячених класифікації, методам отримання і можливості застосування збагаченої тромбоцитами плазми в експериментах на тваринах, а також за клінічних умов. Проаналізовано публікації за останні 20 років з електронних баз PubMed, Medline, тези, статті, автореферати, дисертації та інші релевантні джерела науково-медичної інформації. Знайдено понад 200 робіт. На підставі отриманої інформації висвітлені такі питання: отримання і класифікація PRP, дослідження впливу PRP на клітини in vitro, а також можливість поєднання PRP із біоматеріалами в експериментах на тваринах. Розглянуто можливість використання PRP для відновлення кісткової тканини в клініці in vivo. Установлено, що використання збагаченої тромбоцитами плазми є одним із перспективних сучасних методів оптимізації регенерації кістки. Безпека, ефективність і економічна доцільність застосування PRP досить широко висвітлені в науковій літературі. Проте основним недоліком PRP є недостатні міцнісні характеристики, які є дуже важливим параметром для використання її для заповнення дефектів кістки, особливо критичного розміру, у разі остеотомії та хірургічного лікування онкологічних процесів. У зв'язку з цим особливий інтерес має комбінація PRP з остеопластичними матеріалами, мезенхімальними клітинами і факторами росту. Проте існує багато суперечливих моментів, які вимагають додаткових досліджень для створення трансплантата з властивостями, максимально наближеними до біологічних характеристик кістки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р251.254.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26813 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського