РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000663806<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Маркін Л. Б. 
Патогенетичні терапевтично-профілактичні заходи в жінок групи ризику істміко-цервікальної недостатності / Л. Б. Маркін, Т. Ф. Татарчук, К. Л. Шатилович // Репродуктив. эндокринология. - 2017. - № 4. - С. 44-47. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Розглянуто проблему істміко-цервікальної недостатності (ІЦН) як одного з провідних чинників в генезі дострокового переривання вагітності. Як відзначається, частота цієї патології в популяції серед вагітних сягає 15 %. Представлені результати дослідження, мета якого полягала у дослідженні клінічної ефективності застосування препарату Біолектра Магнезіум Фортіссімум у преконцепційній профілактиці ІЦН у жінок із недиференційованою дисплазією сполучної тканини на тлі магнієвого дефіциту. В дослідженні взяли участь 50 жінок групи ризику ІЦН (гіпомагніємія, зниження індексу резистентності в дрібних артеріях шийки матки (ШМ), УЗ-ознаки дисплазії сполучної тканини). Вік жінок коливався від 20 до 40 років. У більшості обстежуваних відзначалась клінічна симптоматика магнієвого дефіциту: тахікардія мала місце у 28 %, порушення сну - у 24 %, загальна стомлюваність - у 20 %, закрепи - у 18 %, парестезії - у 36 %, судоми м'язів - у 18 % випадків. Середнє значення концентрації магнію в плазмі крові пацієнток складало 0,74 +- 0,03 ммоль/л. Проведені дослідження показали достовірне зниження індексу резистентності в дрібних артеріях ШМ у 86 % жінок, що свідчило про наявність морфофункціональної недостатності ШМ. Також у 78 % жінок ехографічне дослідження виявило наявність колагенопатії. Для корекції магнієвого дефіциту в прегестаційному періоді жінкам призначали лікарський засіб Біолектра Магнезіум Фортіссімум (Hermes Arzneimittel GmbH, Німеччина) по 1 шипучій таблетці 1 раз на добу впродовж 10 днів з перервою у 2 тижні протягом 3 - 4 місяців. Після завершення курсу лікування в більшості випадків відмічена відсутність або зниження частоти й інтенсивності проявів симптомів дефіциту магнію. Градієнт приросту рівня магнію після 3-місячної терапії склав 0,14 +- 0,03 ммоль/л. Залишкові явища парестезії мали місце лише у 10 % жінок, судоми м'язів - у 8 %. У 60 % жінок спостерігалося наближення показника опору кровоплину в дрібних артеріях ШМ (ІР 0,63 +- 0,03) та у 64 % випадків ультразвукове дослідження ШМ виявляло підвищення відбивної здатності органа, що свідчить про стабілізацію колагенових структур, зміну морфофункціонального стану ШМ, нормалізацію в органі гемодинамічних процесів. Таким чином, використання препарату Біолектра Магнезіум Фортіссімум при магнієвій недостатності забезпечило ефективну корекцію гіпомагніємії, позитивно вплинуло на морфофункціональний стан ШМ, що сприяло попередженню ускладнення вагітності ІЦН у 80 % випадків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.215

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101004 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського