РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000664326<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Польовий А. М. 
Радіаційно-теплові ресурси Степової зони України на період до 2050 р. під впливом змін клімату / А. М. Польовий, О. В. Шаблій // Укр. гідрометеорол. журн.. - 2016. - № 18. - С. 82-89. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто показники радіаційно-теплового режиму в Степовій зоні України за періодод 1986 - 2005 рр. у порівнянні з очікуваними їх змінами, розрахованими за двома сценаріями RCP4,5 та RCP8,5 на період 2015 - 2050 рр. Сценарій RCP4,5 - це сценарій стабілізації викидів парникових газів в атмосферу, сценарій RCP8,5 - це сценарій з дуже високим рівнем викидів парникових газів. Для характеристики радіаційних і теплових ресурсів за період 1986 - 2005 рр. (базовий період) у Степовій зоні України та їх зміни на період 2021 - 2050 рр. було проведено розрахунки середніх багаторічних величин першої групи факторів навколишнього середовища: тривалості світлої пори доби, сумарної сонячної радіації за добу, інтенсивності фотосинтетично активної радіації (ФАР), суми ФАР, радіаційного балансу рослинного покриву, температурного режиму. Відзначено, що до 2050 р. в Степовій зоні буде спостерігатись підвищення надходження сонячної радіації за обома сценаріями у порівнянні з середніми багаторічними значеннями, що спричинить підвищення температурного режиму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д234.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25662 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського