РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000664690<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Blaydа I. A. 
Variance analysis for optimization of the germanium bioleaching process from coal beneficiation dumps = Дисперсійний аналіз для оптимізації процесу біовилуговування германію з відвалів вуглезбагачення / I. A. Blaydа, T. V. Vasylieva, L. I. Sliusarenko, N. Yu. Vasylieva // Biotechnologia Acta. - 2017. - 10, № 4. - С. 44-52. - Бібліогр.: 22 назв. - англ.

Мета роботи - оптимізація процесу біовилуговування германію з відвалів вуглезбагачення, а саме, визначення оптимального складу нового живильного середовища для ацидофільних хемолітотрофних бактерій, що забезпечує максимальне вилучення цінного металу за мінімальний термін. Для оптимізації використовували метод математичного планування експерименту, адаптований до плану греко-латинських квадратів, розрахунки в якому грунтуються на дисперсійному аналізі. Формальне планування експерименту проводили з чотирма діючими факторами (компонентами живильного середовища) на чотирьох рівнях (концентрацій). Розрахунки було виконано в програмі Excel. Проведено аналіз значущості рівня фактора на підставі множинного рангового критерію Дункана для кожного дня експерименту, перевірки однорідності дисперсій за допомогою критерію Кохрена, а також значущості факторів за критерієм Фішера. Інтерпретацію одержаних результатів проводили як із математичної, так і з біологічної точок зору. В результаті для оптимального живильного середовища рекомендували комбінацію чинників і їх рівнів, що відповідає складу цього середовища, г/дм<^>3: KH2PO4 - 1,0; (NH4)2SO4 - 2,0; KCl - 0,1; MgSO4 - 0,5; NH4Cl - 0,5; Na2S2O3 - 5,0. Це надає змогу досягти вилучення германію в розчин більш ніж на 90 % за короткий термін (чотири доби), що було неможливо раніше.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.36*87 + К345.23 + И419

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100178 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського