РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000664709<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Косаківська І. В. 
Вплив гіпертермії на характер акумуляції та локалізації індоліл-3-оцтової кислоти у сортів Glycine max (L.) Merr. з різною стійкістю до абіотичних стресорів / І. В. Косаківська, Л. В. Войтенко, К. М. Яроцька, Р. В. Ліхньовський // Вісн. Харків. нац. аграр. ун-ту. Сер. Біологія. - 2017. - Вип. 2. - С. 32-40. - Бібліогр.: 38 назв. - укp.

Методом високоефективної рідинної хроматографії-мас-спектрометрії досліджено вплив короткотривалого теплового стресу (40<$E symbol Р>C, 2 год) на вміст вільної та кон'югованої форм індоліл-3-оцтової (ІОК) кислоти у надземній частині та коренях двох сортів Glycine max (L.) Merr - Подільська 416 та КиВін. Показано, що у 35-денних рослин сої, вирощених з інокульованого активним штамом азотфіксуючих бактерій Bradyrhizobium japonicum 634б і неінокульованого насіння, у контрольних умовах переважала вільна форма ІОК, найбільший вміст якої було знайдено у коренях з азотфіксуючими бульбочками у холодостійкого сорту Подільська 416. Неспецифічною реакцією-відповіддю на гіпертермію виявилось зменшення вмісту ендогенної ІОК в коренях та надземній частині обох досліджуваних сортів. Специфічною реакцією на тепловий стрес стало домінування вільної форми ІОК у коренях без азотфіксуючих бульбочок у холодостійкого сорту Подільська 416, та кон'югованої - у посухостійкого сорту КиВін. Показано, що у підтриманні ауксинового гомеостазу в кор енях з азотфіксуючими бульбочками у холодостійкого сорту Подільська 416 при гіпертермії задіяні реакції кон'югації. Найбільш виражені зміни у вмісті ІОК в умовах гіпертермії спостерігалися у рослин посухостійкого сорту КиВін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*801.1-636-601.1 + П213.6-272

Рубрики:
 Соя 

Шифр НБУВ: Ж69512/Б. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського