РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000664866<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Крахмалова О. О. 
Клініко-функціональні особливості хворих на хронічне обструктивне захворювання легень із супутньою ішемічною хворобою серця при розвитку легеневої гіпертензії / О. О. Крахмалова, О. А. Гетман // Укр. терапевт. журн.. - 2017. - № 3. - С. 12-19. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити особливості клінічної симптоматики, перебігу та деяких функціональних параметрів у пацієнтів з хронічним обструктивним захворюванням легень (ХОЗЛ) і супутньою ішемічною хворобою серця (ІХС) за розвитку у них синдрому легеневої гіпертензії (ЛГ). У дослідження було рандомізовано 121 пацієнта з встановленим діагнозом ХОЗЛ і ІХС, всім хворим проводилися загальноклінічні дослідження, спірографія, ехокардіоскопія для визначення рівня тиску в легеневій артерії (ЛА), анкетування за шкалами Борга і mMRC, тест з 6-хвилинною ходьбою. Усіх пацієнтів було розподілено за двома групами: перша група (63 осіб) з наявністю підвищення тиску в ЛА, друга група порівняння - без ЛГ (58 осіб). У дослідження було включено тільки пацієнтів, які на момент скринінгу одержували стабільну терапію відповідно міжнародним і національним стандартам. Дослідження проводилось на фоні підібраної раніше терапії ІХС, при цьому корекція дози чи заміна препарату не допускалася без значущої необхідності. Усім хворим було проведено спірометрію за стандартною методикою з визначенням обсягу форсованого видиху за першу секунду (ОФВ1) за кращою з трьох проведених проб, форсованої життєвої ємності легень (ФЖЄЛ) і співвідношення ОФВ1/ФЖЄЛ у % від належних величин. Обстежувані не відрізнялись за статтю, індексом маси тіла. Медіана віку хворих першої групи була дещо вище, ніж у хворих контрольної групи, хоча верхня квартиль віку вища у групі порівняння, що може свідчити про те, що на розвиток ЛГ у разі ХОЗЛ потрібен час. Тривалість ІХС була порівнянна в обох групах. Тривалість ХОЗЛ на момент включення до дослідження не була великою і становила 5,5 (3,5 - 10,0) року в першій групі та 4,0 (1,0 - 6,0) у контрольній (p << 0,05). Але в першій групі наявність ЛГ статистично значуще залежала від тривалості ХОЗЛ (U = 1150,0; Z = 3,4; p = 0,0006). Це може свідчити про те, що навіть у разі малого стажу недуги у пацієнтів з ХОЗЛ може виникнути ЛГ. Висновки: у разі розвитку синдрому ЛГ у хворих на ХОЗЛ із супутньою ІХС знижується толерантність до фізичного навантаження, наростає задишка, більш агресивно розвивається атеросклероз. Функціонально показники функції зовнішнього дихання (ФЗД) більш знижені в групі, де розвинулася ЛГ. Але ЛГ розвивається за більш тривалого анамнезу ХОЗЛ. Порушення ліпідного обміну більш виражене в групі з наявністю підвищеного тиску в легеневій артерії, що пов'язано, в свою чергу, зі зниженням ФЗД і розвитком гіпоксії. Клінічний перебіг ХОЗЛ характеризується великою кількістю загострень у разі розвитку ЛГ у порівнянні з контрольною групою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356 + Р410.11 + Р410.030

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22945 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського