РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000665033<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сухова О. В. 
Структуроутворення та корозійні властивості квазікристалічних сплавів Al - Ni - Fe / О. В. Сухова, В. А. Полонський, К. В. Устінова // Фізика і хімія твердого тіла. - 2017. - 18, № 2. - С. 222-227. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Досліджено процеси структуроутворення квазікристалічної та співіснуючих кристалічних фаз із застосуванням методів оптичної металографії, рентгеноструктурного, рентгенофлюресцентного та диференціального термічного аналізів. Корозійні властивості сплавів досліджено за допомогою гравіметричного та потенціодинамічного методів у розчинах солей і кислот за кімнатної температури. Встановлено формування двох модифікацій декагональної квазікристалічної фази (AlFe- і AlNi-тип) залежно від складу. В сплаві Al72Ni13Fe15 вона співіснує з монокліною фазою Al5FeNi, а у сплаві Al71,6Ni23Fe5,4 - з кристалічними фазами Al3(Ni,Fe)4, Al3(Ni,Fe)2 і Al3(Ni,Fe). Показано, що стабільність квазікристалічної декагональної фази до кімнатної температури може бути пов'язана з її неповним розпадом у процесі охолодження зі швидкістю 50 К/хв. Об'ємний вміст декагональної фази у сплаві Al72Ni13Fe15 більш ніж у 2 рази перевищує вміст цієї фази у сплаві Al71,6Ni23Fe5,4. Від складу сплаву також залежить мікротвердість, причому загальна мікротвердість сплаву Al72Ni13Fe15 є суттєво вищою. У розчинах кислот найвищу корозійну стійкість має сплав Al71,6Ni23Fe5,4. У розчинах солей досліджені сплави майже не кородують. Залежність питомої зміни маси зразків від часу корозії має параболічний характер. У випадку переходу від сплаву Al72Ni13Fe15 до сплаву Al71,6Ni23Fe5,4 стаціонарний електрохімічний потенціал у розчині 3,0 М NaCl має менш від'ємні значення, а зона електрохімічної пасивності розширюється за рахунок гальмування анодних процесів. Обидва досліджені сплави переходять у пасивний стан у цьому розчині.


Індекс рубрикатора НБУВ: К233.106 + К66-13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26618 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського