РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000665421<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Фірсов О. В. 
Діяльність інженера Б. Г. Луцького напередодні Першої світової війни / О. В. Фірсов // Дослідж. з історії техніки : зб. наук. пр.. - 2016. - Вип. 23. - С. 79-87. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Робота присвячена видатному конструктору українського походження Б. Г. Луцькому. Мета роботи - заповнити дослідницьку прогалину в біографії Б. Г. Луцького, яка пов'язана з його діяльністю напередодні Першої світової війни. На підставі архівних джерел наведені досі невідомі факти з його біографії. Зокрема, до наукового обігу вводиться невідоме раніше листування Б. Г. Луцького з інженером Б. М. Воробйовим - засновником першого в Україні авіаційного моторобудівного заводу "ДЕКА". Наведено документи з архіву Російської академії наук, з яких слідує, що Б. Г. Луцькой напередодні Першої світової війни знаходився у Німеччині і займався виготовленням нових авіаційних двигунів власної конструкції на заводі "Даймлер". Він мав намір поставити двигуни на нові літаки власної конструкції і організувати їх переліт з Німеччини до Росії за допомогою російських льотчиків. Встановлено, що Б. Г. Луцькой разом з інженером Б. М. Воробйовим та фінансистом М. К. Воробйовим в 1913 році заснували в Санкт-Петербурзі Товариство, метою якого було будівництво першого в Російській імперії заводу з виробництва авіаційних двигунів конструкції Луцького. На підставі листа Б. Г. Луцького до Б. М. Воробйова з'ясовано, що перший у світі вертикальний двигун внутрішнього згоряння з колінчастим валом розташованим під циліндром, був створений Б. Г. Луцьким у 1885 році, а перший в світі 6-циліндровий двигун у 1899 році.


Індекс рубрикатора НБУВ: О5д(4УКР)2

Шифр НБУВ: Ж72035 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського