РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000665726<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Dudko M. 
The gender approach in the physical education system = Гендерний підхід до системи фізичного виховання / M. Dudko, I. Khrypko, N. Bishevets // Фіз. виховання, спорт і культура здоров'я у сучас. сусп-ві. - 2017. - № 1. - С. 12-17. - Бібліогр.: 20 назв. - англ.

У зв'язку з глобальними змінами гендерних ролей ідеї гендерного виховання поступово проникають у навчальні заклади. Втім, незважаючи на статеві відповідно до державних вимог до рівня загальноосвітньої підготовки учнів. Потрібно вивчити гендерні підходи до організації навчально-виховного процесу, впровадження яких сприяє повноцінній самореалізації учнів у навчальному закладі. Мета дослідження - узагальнення даних про основні гендерні відмінності, які потрібно враховувати в процесі фізичного виховання учнівської молоді. Аналіз літературних джерел із питань гендерного виховання учнів різного віку засвідчив, що існує стійкий гендерний дисбаланс у відвідуванні занять руховою активністю в позаурочний час і відмінності в самооцінці власних фізичних можливостей. Дівчата та хлопчики, починаючи з середнього шкільного віку, мають різні спортивні вподобання та мотиви відвідування уроків фізичної культури. Уточнено, що гендерний підхід до фізичної культури - це процес фізичного виховання учнівської молоді з урахуванням рухових уподобань і мотиваційних установок учнів залежно від статі з метою більш повного задоволення їх потреб. Молодші школярі, незалежно від статі, схильні до спонтанної ігрової діяльності, а головними мотивами занять є прагнення отримати хороші оцінки. Починаючи з середнього шкільного віку, хлопчикам подобаються одноборства та ігрові види спорту, а дівчатам - оздоровчі види фітнесу. У хлопчиків та юнаків у структурі мотивації до відвідування уроків переважає мотив підвищення фізичної підготовленості, а в дівчат - бажання зменшити масу тіла та покращити статуру. Систематизовані дані щодо рухових пріоритетів і мотиваційних установок до відвідування уроків фізичної культури учнівської молоді залежно від віку та статі потрібно враховувати під час організації процесу їх фізичного виховання.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.2*344 + Ч51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71868 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського