РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000665727<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Imas Ye. 
The role of motor activity in the social integration of disabled individuals = Роль рухової активності в соціальній ітеграції людей з інвалідністю / Ye. Imas, O. Borysova, I. Kohut // Фіз. виховання, спорт і культура здоров'я у сучас. сусп-ві. - 2017. - № 1. - С. 18-23. - Бібліогр.: 16 назв. - англ.

Протягом значного періоду розвитку людства особи з інвалідністю вважалися залежними і розглядалися як слабкі, недієздатні, невмілі і т. п. Найчастіше, залежність, що виникає внаслідок інвалідності, є перебільшеною педагогами, членами сім'ї та суспільством. Адаптивна фізична культура і спорт здатні зменшити залежність і соціальну ізольованість, допомагаючи особам з інвалідністю стати повноправними членами суспільства. Проведено аналіз та узагальнення спеціальної та науково-методичної літератури, інформаційних ресурсів мережі Інтернет; програмно-нормативних документів; використано компаративний метод, проведено абстрагування, логіко-теоретичний аналіз. Основною метою занять адаптивною фізичною культурою і спортом є підвищення рівня соціальної інтеграції, добробуту, зменшення ізоляції осіб з інвалідністю шляхом зміни громадської думки про інвалідність і психологічного ставлення їх до самих себе. Для досягнення поставленої мети, в першу чергу, необхідно знизити рівень дискримінації, пов'язаної з інвалідністю. По-друге - заохочувати та стимулювати осіб з інвалідністю, щоб вони усвідомили їх власний потенціал і, по-третє, здійснити зміни в суспільстві, що сприяють повноцінної соціальної реалізації зазначеної категорії осіб. У той же час, змагання в адаптивному спорті, що починалися як локальні, перетворилися в масштабні міжнародні спортивні заходи для спортсменів з різними формами інвалідності. Успіх сучасних Дефлімпійських, Паралімпійських ігор і Всесвітніх ігор Спеціальних Олімпіад є одночасно і свідоцтвом, і фактором зміни ставлення суспільства до інвалідності. Люди з інвалідністю - не тягар і не стаття соціальних витрат, а актив суспільства, який здатний внести вагомий внесок у його розвиток і процвітання. Необхідно лише створити відповідні умови, усуваючи фізичні та соціальні бар'єри. Тренувальні заняття та змагання сприяють цьому як в плані створення безбар'єрного середовища, так і зміни суспільних установок. Зроблено висновки, що заняття людей з інвалідністю руховою активністю, залучення їх до участі в змаганнях здатні не тільки вдосконалювати їх фізичні, психічні, розумові, лідерські та інші якості, сприяти розвитку комунікативних здібностей, самовпевненості, віри у власні можливості, а й забезпечити передумови для максимально повноцінної соціальної інтеграції осіб з інвалідністю, а також гуманізації суспільних відносин в цілому.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.3 + Ч511.147

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71868 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського