РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000665762<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Grebik O. 
Injuries during physical education students as a pedagogical problem = Травматизм як педагогічна проблема на заняттях із фізичного виховання студентів / O. Grebik, P. Savchuk, A. Valkevich, A. Panasyuk, A. Khomich // Фіз. виховання, спорт і культура здоров'я у сучас. сусп-ві. - 2017. - № 2. - С. 80-84. - Бібліогр.: 6 назв. - англ.

Висвітлено аспекти попередження травматизму в процесі фізичного виховання серед студентів вищих навчальних закладів. Зазначено, що педагогічні умови профілактики нещасних випадків є кращим засобом у боротьбі з ушкодженнями. Профілактична спрямованість української охорони здоров'я зумовлює проведення комплексу попереджувальних заходів для збереження та зміцнення здоров'я людини. У ці заходи входить величезна за своїми масштабами система заходів із профілактики травматизму, зокрема в процесі фізичного виховання. Для досягнення цієї мети потрібно правильно організовувати заняття, створювати необхідні умови для забезпечення належного рівня фізичної досконалості. Сприятиме цьому набуття елементарних знань і навичок, які запобігають отриманню травм, важких пошкоджень, погіршенню стану здоров'я. Перед виконанням фізичних вправ варто потурбуватися про відповідну екіпіровку: одяг, взуття, захисне спорядження. Всі складники спортивної форми повинні бути підігнаними відповідно до фігури, чистими. Нехтувати спеціальними засобами безпеки абсолютно недопустимо. Нікому не потрібні бравада, переоцінка своєї фізичної вдосконалості, помилкова впевненість у тому, що підстраховуючі засоби важкі та некомфортні, вони створюють враження відсутності справжньої мужності, провокують студентів до травматизму. Наступне правило - якісна розминка. І це не формальність, як часто здається студентам. Підготовчі вправи, уявлення структури попередніх рухів допомагають призвести в оптимальний стан нервову систему, активізувати дихання та кровообіг, "розігріти м'язи" та "прокрутити" суглоби. Людина починає краще орієнтуватись у просторі, її рухи стають економнішими, внутрішні органи та системи здобувають властивість витримувати найжорсткіший режим фізичних і нервово-емоційних навантажень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.143 + Ч510.917

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71868 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського