РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000665769<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Nikolayev S. 
Level of development of psychophysiological indicators of female students of 1 - 4 years of study = Рівень розвитку психофізіологічних показників студенток 1 - 4-х курсів / S. Nikolayev, Yu. Nikolayev // Фіз. виховання, спорт і культура здоров'я у сучас. сусп-ві. - 2017. - № 2. - С. 117-120. - Бібліогр.: 6 назв. - англ.

У сучасній науковій літературі стверджується, що найбільше оздоровче значення мають фізичні навантаження, які відповідають індивідуальним психофізичним особливостям дітей і молоді. Зважаючи на ці дослідження, для оптимізації фізичного виховання у вищих навчальних закладах потрібно, насамперед, вивчити реальний стан психофізіологічної підготовленості студентів. Науковцями доведено, що систематичне виконання фізичних вправ підвищує функціональні можливості людини, її фізичний розвиток і підготовленість, зміцнює здоров'я, сприяє швидкому відновленню після різноманітних психічних навантажень. Вивчення вікових, статевих та індивідуально-типових особливостей психомоторики людини є необхідним для виконання практичних завдань вибору організаційних форм, методів і засобів її розвитку. Важливо визначити ті вікові періоди, у які найбільш активно проявляються ті чи інші психомоторні здібності. Психофізіологія вивчає роль усіх багато численних процесів організму в поведінці та усвідомленні психічних процесів. Особливе місце належить вивченню типологічних особливостей, виявленню властивостей нервової системи. Цей напрям базується на об'єктивному інструментальному вивченні закономірностей протікання центрально-нервових процесів. Ефективність фізичної діяльності визначається багатьма "внутрішніми" (психофізіологічними) факторами: мотивами до діяльності, здібностями, стійкістю до несприятливих факторів зовнішнього середовища й до станів, які розвиваються в людини під впливом цих факторів. Вивчення вікових, статевих та індивідуально-типових особливостей психомоторики людини необхідно для виконання практичних завдань вибору організаційних форм, методів і засобів її розвитку. Важливо визначити ті вікові періоди, у яких найбільш активно проявляються ті чи інші психомоторні здібності. Складовою частиною психофізіологічних показників є швидкість простої та складної реакції на подразник і статичний і динамічний тремор. Для оптимізації фізичного виховання студентів потрібно вивчити окремі показники їх психофізіологічного стану, а саме: швидкість простої та складної реакцій на подразник, точність вимірювання силових, часових, просторових параметрів статичного та динамічного тремору до та після виконання фізичного навантаження. Висвітлено питання особливостей зміни показників швидкості простої та складної реакцій на подразник, статичного та динамічного тремору до та після виконання фізичного навантаження в студентів СНУ ім. Лесі Українки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.143 + Ч510.46

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71868 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського