РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000665922<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Коваленко Н. К. 
Вплив кріоконсервації на життєздатність та біологічні властивості молочнокислих бактерій / Н. К. Коваленко, І. Л. Гармашева, О. П. Лівінська, Л. Т. Олещенко // Мікробіол. журн.. - 2017. - 79, № 5. - С. 3-12. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета роботи - вивчення впливу кріоконсервації на життєздатність і біологічні властивості пробіотичного штаму Lactobacillus plantarum 337Д УКМ B-2627 та підбір для нього найефективнішого режиму кріозаморозки. Життєздатність лактобацил визначали за методом серійних розведень, кислотоутворювальну активність - за оцінкою титрованої кислотності у разі росту в молоці, чутливість до антибіотиків - за допомогою диско-дифузійного методу. Встановлено, що на ступінь виживання, антибіотикочутливість та кислотоутворювальні властивості штаму Lactobacillus plantarum 337Д впливає як склад середовища заморозки, так і режим кріоконсервації. У переважній більшості варіантів кріозаморозки відзначаюся зростання кислотоутворювальної здатності кріоконсервованих бактерій та підвищення чутливості до дії антибіотиків. Висновки: оптимальні показники було одержано у разі використання суміші бактерійних клітин із сахарозо-желатиновим наповнювачем у співвідношенні 17:3 (v/v) шляхом заморожування зануренням в рідкий азот та <$E5~symbol Р roman C>/хв до -<$E40~symbol Р roman C> із подальшим зануренням в рідкий азот. Життєздатність, кислотоутворювальна активність та антибіотикочутливість штаму L. plantarum 337Д залишалися найстабільнішими у разі використання суміші бактерійних клітин із сахарозо-желатиповим наповнювачем та середовищем MRS у співвідношенні 1:1:2 (v/v) за швидкості заморожування <$E40~symbol Р roman C>/хв.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*723.432.3 + Е40*716-636-601.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського