РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000665930<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Патика М. В. 
Особливості формування просторово-функціональної структури мікробного біому грунту та його активність за трансформації рослинних решток / М. В. Патика, О. Ю. Колодяжний, І. І. Ібатуллін, Т. І. Патика, Ю. П. Борко // Мікробіол. журн.. - 2017. - 79, № 5. - С. 91-104. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Мета роботи - комплексна оцінка впливу способів внесення соломи злакових культур на формування просторово-функціональної структури мікробного угруповання грунту та вивчення "корового" метагеному прокаріот, що беруть участь у трансформації рослинних решток у грунті. Чисельність мікроорганізмів по профілю грунту визначали за допомогою методу посіву грунтових суспензій на агаризовані поживні середовища. Аналіз метагеномного складу та філотипової структури прокаріотного комплексу виконували за методом T-RFLP. Активність функціонування мікробного угруповання визначали за швидкістю емісії CO2, та залишковим вмістом соломи у грунті - за флотаційним методом. Фенологічні спостереження за ростом і розвитком рослин здійснювали за методиками держкамісії з сортовипробування. Вивчено вплив способів внесення соломи на особливості формування мікробного біому по грунтовому профілю та його функціональну структуру. За результатами фрактального аналізу показано розподіл чисельності мікроорганізмів у профілі грунту. Проаналізовано метагеномний склад прокаріотного комплексу, що формується під час трансформації органічної речовини в грунті. Визначено біометричні параметри росту рослин ячменю у вегетаційному досліді, які демонструють ефективність формування рослинно-мікробної взаємодії на фоні мінерального живлення. Висновки: внесення соломи в грунт як органічного добрива має сприятливий ефект на формування мікробного угруповання та підвищення його функціональної активності. Суттєве збільшення філотипового різноманіття метагеному прокаріот у разі внесення соломи на глибину 0 - 5 см відбувалось за рахунок представників філи Proteobacteria, що свідчить про активну їх участь у процесі трансформації органічних речовин. Встановлено позитивний вплив препарату Екстракон щодо пришвидшення трансформації внесеної соломи та покращання формування рослинно-мікробної взаємодії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*85:П03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського