РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000666254<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Капшук І. М. 
Особливості терапії синдрому полікістозних яєчників на фоні надлишкової маси тіла / І. М. Капшук // Репродуктив. эндокринология. - 2015. - № 5. - С. 21-27. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Мета лікування синдрому полікістозних яєчників (СПКЯ) є не тільки відновлення фертильності та досягнення косметичних ефектів, а й профілактика пізніх метаболічних порушень. Модифікація способу життя із включенням фізичних навантажень та раціональне харчування є патогенетично обгрунтованими складовими терапії та профілактики розвитку віддалених наслідків СПКЯ. Добре виражений антиандрогенний ефект у лікуванні СПКЯ має селективний інгібітор андрогенних рецепторів флутамід. Однак у жінок із СПКЯ часто розвивається неалкогольний жировий гепатоз, особливо на фоні ожиріння, що обмежує тривале застосування цього препарату, оскільки він має гепатотоксичну дію. З огляду на це, перевагу доцільно віддавати рослинним антиандрогенам, одним з яких є нормоцикл. Перевагами препаратів цієї групи є низька токсичність і можливість тривалого застосування без ризику розвитку серйозних побічних реакцій. Мета роботи - удосконалити лікування жінок із СПКЯ та надлишком маси тіла. Обстежено 105 жінок із діагнозом "синдром полікістозних яєчників" на фоні надмірної маси тіла та ожиріння віком від 18 до 35 років, які були розділені на дві групи: I групу склали 65 жінок, які отримували лікування за розробленою схемою; II групу - 40 жінок, яких лікували за стандартною схемою. На першому етапі (3 місяці) в жінок обох груп застосовували стандартне лікування: при гіперандрогенії призначали флутафарм (флутамід), у разі інсулінорезистентності - метформін. Пацієнткам і групи додатково призначався нормоцикл протягом 3 місяців та тивортин упродовж 10 днів. У наступні 3 місяці жінки обох груп отримали рекомендації щодо харчування та фізичних вправ, а пацієнтки I групи продовжували приймати нормоцикл упродовж 3 місяців та тивортин протягом 14 днів. Результати дослідження показали, що застосування антигіпоксантів (тивортин) та рослинних антиандрогенів (нормоцикл) у комплексі лікування жінок із СПКЯ на фоні надлишку маси тіла приводить до зменшення клінічних проявів та поліпшення гормональних показників.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.55-5 + Р415.202.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101004 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського