РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000666255<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ципкун А. Г. 
Фармакологічна характеристика та використання міо-інозитолу в гінекологічній практиці / А. Г. Ципкун // Репродуктив. эндокринология. - 2015. - № 5. - С. 28-30. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Інозит - шестиатомний циклогексановий спирт, що має 9 ізомерів, один з яких, міо-інозитол, володіє вітамінною активністю і віднесений до вітамінів групи В (В8). Біологічна функція міо-інозитолу полягає у внутрішньоклітинній передачі сигналів. У свою чергу сигнальні молекули, які синтезуються з або за допомогою міо-інозитолу, беруть участь у забезпеченні функціонування репродуктивної, центральної нервової систем, метаболізмі вуглеводів. Існує понад 120 інозитолозалежних білків, які беруть участь в різних фізіологічних процесах, у тому числі в реалізації репродуктивної функції. Завдяки участі генів GNRHR та KISS1R у синтезі білків, які входять до складу рецепторів гонадотропін-рилізинг гормонів, міо-інозитол бере участь у продукції лютеїнізуючого та фолікулостимулюючого гормонів, стероїдогенезі, зокрема, синтезі низки ключових гормонів жіночої репродуктивної системи, таких як естріол та естрадіол. інозитолозалежні білки відіграють важливу роль у регуляції вуглеводного та жирового обміну. За їх участю здійснюється передача сигналу від інсулінового рецептора до цитоплазми клітини, що, в свою чергу, приводить до підвищення експресії транспортера глюкози і тим самим стимулює метаболізм вуглеводів та жирів. В кінцевому результаті це супроводжується зниженням інсулінорезистентності, попереджує розвиток надлишкової маси тіла, ожиріння, цукрового діабету. Не менш важливо, що міо-інозитол сприяє зниженню підвищених рівнів холестерину та тригліцеридів, особливо ліпопротеїнів низької щільності. В свою чергу порушення жирового та холестеринового обміну часто є причиною зниження продукції ключових гормонів, які регулюють процеси фолікулогенезу та огенезу - лютеїнізуючого та фолікулостимулюючого гормонів. Рівень міо-інозитолу у фолікулярній рідині зрілих запліднених ооцитів значно перевищує такий у рідині незрілих незапліднених ооцитів, причому його кількість корелює з величиною естріолу в фолікулярній рідині, що свідчить про роль міо-інозитолу у процесах дозрівання яйцеклітин. Проведено низку досліджень, що підтверджують можливість та ефективність використання міо-інозитолу у складі комплексної терапії синдрому полікістозних яєчників та неплідності, яка є частим ускладненням даного захворювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р71-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101004 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського