РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000666262<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Жук С. І. 
Синдром хронічного тазового болю у генезі стрес-індукованої неплідності в жінок репродуктивного віку / С. І. Жук, О. А. Ночвіна, А. В. Камінський // Репродуктив. эндокринология. - 2015. - № 6. - С. 12-17. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Дисоціація між суб'єктивною важкістю болю та відсутністю доказів наявності його органічної причини є потужним стресором для жінок із синдромом хронічного тазового болю. В більшості випадків для стресу будь-якого генезу характерна функціональна гіперпролактинемія. Стрес-індукована гіперпролактинемія є одним із компонентів пригнічення репродуктивної функції. За даними сучасної літератури, при помірній гіперпролактинемії ефективним є застосування фітопрепаратів із м'якою дофамінергічною дією на основі Vitex agnus castus (препарат циклодинон). Дослідження продемонстрували ефективність циклодинону в лікуванні дисгормональних розладів на фоні латентної гіперпролактинемії. Мета роботи - вивчення ефективності впливу препарату циклодинон на психоемоційний статус, рівень інтенсивності болю та стан гормонального статусу в жінок із синдромом хронічного тазового болю та неплідністю. Проведено обстеження та лікування 74 жінок із синдромом хронічного тазового болю та неплідністю, які склали основну групу і були рандомізовані на 2 підгрупи: I підгрупа - 36 жінок, які отримували антистресову, гормональну, антигіпоксичну терапію, та II підгрупа - 38 жінок, які поряд із даним лікуванням отримували циклодинон за стандартною схемою впродовж 3 місяців. Контрольну групу склали 32 здорові жінки репродуктивного віку. Ефективність призначеного лікування досліджували за рівнем нервово-психічного напруження, вираженості больових відчуттів та динаміки показників гормонального профілю. Через 3 місяці терапії виявлено понад 50 % зниження інтенсивності болю в підгрупі жінок, які отримували циклодинон. За 3 місяці лікування рівень лютеїнізуючого гормону, естрадіолу та прогестерону в обох підгрупах основної групи статистично вірогідно збільшився, водночас концентрація пролактину та кортизолу в плазмі крові достовірно зменшилися лише у іі підгрупі основної групи. Дослідження підтвердило клінічну ефективність та доцільність використання препарату циклодинон у схемі лікування жінок із синдромом хронічного тазового болю та стрес-індукованою неплідністю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715-326 + Р712.54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101004 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського