РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000666736<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Михайличенко К. М. 
Відновлення транзитного потенціалу як чинник підвищення конкурентоспроможності України / К. М. Михайличенко // Стратегіч. пріоритети. Сер. Економіка. - 2015. - № 4. - С. 59-65. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Протягом останніх років наша держава стрімко втрачає статус країни-транзитера і стає неконкурентоспроможною на міжнародному ринку транспортних послуг. Доведено, що основними причинами скорочення транзиту в Україні на сьогодні є складні економічні й політичні відносини з Росією, внаслідок яких реалізується цілеспрямована політика РФ щодо виключення України з глобальних транзитних вантажопотоків; недостатність темпів та обсягів розбудови національної транспортної інфраструктури, техніко-технологічне відставання якої суттєво здорожує процес доставки товару і призводить до переорієнтації транспортних потоків в обхід території України; відсутність належного сервісу та уваги до потреб клієнтів з боку державних транспортних монополій і державних контролюючих органів та служб, що негативно позначається на швидкості перевезень, обумовлює високий рівень транспортних тарифів і відсутність гарантій збереження вантажів. Запропоновано напрями й заходи державної політики, реалізація яких сприятиме відновленню транзитного потенціалу України. Насамперед необхідно зосередити увагу на розбудові інфраструктури шляхів згідно з перспективними напрямами транзитних вантажопотоків; реалізації масштабних інвестиційних проектів, спрямованих на розвиток транзитних перевезень, зокрема щодо розвитку портової інфраструктури, ліквідації "вузьких місць" залізничної інфраструктури, підвищенні експлуатаційної надійності й технічних характеристик автомобільних доріг, розбудові відповідно до сучасних європейських стандартів пунктів перетину кордону. Важливими кроками в цьому процесі мають стати спрощення правил перевезення вантажів територією України, формування ефективної тарифної політики, здатної зацікавити експедиторів і вантажовласників до співпраці з транспортними підприємствами України, подальший розвиток сучасних логістичних технологій, мультимодальних перевезень, а також активний пошук вантажної бази у спосіб формування вигідних пропозицій та умов для здійснення транспортування територією України.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)837.0-13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25775 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського