РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000666819<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Щербак О. В. 
Використання біотехнологічних методів для збереження генофонду великої рогатої худоби сірої української породи / О. В. Щербак, О. С. Осипчук, І. М. Люта // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2015. - Вип. 16, N 2. - С. 399-404. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

На сучасному етапі розвитку біотехнології проблема тривалого збереження генофонду малочисельних місцевих порід сільськогосподарських тварин займає одне з головних місць. Збереження генофонду таких порід останніми роками розглядається у плані виконання основних завдань Конвенції про біологічну різноманітність, яку в 1992 р. підписали 167 країн, а в 1994 р. вона була ратифікована Верховною Радою України. Згідно "Програми збереження генофонду основних видів сільськогосподарських тварин в Україні на період до 2015 року" сіру українську породу великої рогатої худоби віднесено до вітчизняного генофондового об'єкта, який перебуває на межі зникнення. Загальне племінне поголів'я великої рогатої худоби сірої української породи станом на 01.01.2015 р. становить 908 голів (із них корів - 345) та розводиться в Державному підприємстві "Дослідне господарство "Поливанівка" Інституту сільського господарства степової зони НААН" та Державному підприємстві "Дослідне господарство "Маркеєво" Інституту тваринництва степових районів ім. М. Ф. Іванова "Асканія-Нова" - ННСГЦВ. Дослідження проведено в Державному підприємстві "Дослідне господарство "Поливанівка" Інституту сільського господарства степової зони НААН". Донорами ембріонів були 4 корови та 3 телиці сірої української породи. Для штучного осіменіння донорів використовували сперму бугаїв сірої української породи, яка зберігалась протягом 35 - 43 років у Банку генетичних ресурсів Інституту розведення і генетики тварин імені М. В. Зубця НААН. Вимивання ембріонів проводили за допомогою нехірургічного методу на 7 - 8-й день після першого осіменіння. Ембріони заморожували в пайєтах за -<$E196~symbol Р roman C> з застосуванням методу пасивного охолодження у рідкому азоті. За результатами проведених робіт одержано 78 ембріонів (14 штук від трьох телиць та 64 і від чотирьох корів). За результатами морфологічної оцінки до Банку генетичних ресурсів Інституту розведення і генетики тварин ім. М. В. Зубця НААН вдалося закласти на тривалезберігання 30 ембріонів, тобто відсоток повноцінних ембріонів у середньому становив 38,5.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-31 + П603.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського