РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000668016<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гасанова О. В. 
Структура коморбідної патології у хворих на неалкогольну жирову хворобу печінки, які зазнали впливу іонізуючого випромінювання внаслідок аварії на ЧАЕС = Structure of comorbid diseases in patients with non-alcoholic fatty liver disease, exposed to ionizing radiation as a result of the Chornobyl NPP accident / О. В. Гасанова, Е. О. Саркісова, Л. М. Овсяннікова, А. А. Чумак, О. В. Носач, Г. А. Незговорова, В. М. Громадська // Проблеми радіац. медицини та радіобіології : зб. наук. пр.. - 2014. - Вип. 19. - С. 231-240. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Мета дослідження - вивчення структури коморбідної патології у хворих на неалкогольну жирову хворобу печінки (НАЖХП), які зазнали впливу іонізуючого випромінювання внаслідок аварії на ЧАЕС, та груп порівняння. Масив обстежених осіб чоловічої статі був розподілений на 4 групи: основна група - 136 хворих на НАЖХП, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, перша група порівняння (I ГП) - 28 постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС без захворювань печінки, друга група порівняння (II ГП) - 50 хворих на НАЖХП, що не зазнали дії факторів Чорнобильської катастрофи, третя група порівняння (III ГП) - 16 неопромінених осіб без захворювань печінки. В досліджених групах осіб, окрім III ГП, виявлялась значна кількість коморбідної патології, в середньому, від 4,1 +- 0,4 в II ГП до 5,2 +- 0,2 в основній групі хворих (p << 0,05), при цьому тільки в групах постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС у 6,6 та 7,1 % випадків було встановлено більше 10 захворювань одночасно. Найбільш частою патологією були серцево-судинні, цереброваскулярні та ендокринні захворювання. Структура коморбідної патології за НАЖХП в основній групі відрізнялась від такої в II ГП достовірно більшою частотою виявлення цереброваскулярних хвороб (73,5 та 56 %, p << 0,05). Щодо особливостей метаболічного синдрому, у постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС була зафіксована більша частота гіпертонічної хвороби (71,3 та 58 %, p << 0,001), дисциркуляторної енцефалопатії (48,5 та 28 %, p << 0,01), та захворювань щитоподібної залози (47,1 та 30 %, p << 0,05) у порівнянні з II ГП. У постраждалих без НАЖХП (I ГП) гіпертонічна хвороба виявлялась лише у 35,7 % (71,3 % в основній групі p << 0,01), а ХНМК у 71,4 % (39,7 % в основній групі p << 0,01). Висновок: структура коморбідної патології у разі НАЖХП у постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС відрізнялась як за більшою кількістю виявлених захворювань, так і за нозологічним складом. Найбільш частою патологією були серцево-судинні, цереброваскулярні й ендокринні захворювання. Визначено достовірно більшу частота гіпертонічної хвороби, дисциркуляторної енцефалопатії та захворювань щитоподібної залози.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.51 + Р361

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69917 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського