РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000668020<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кондрашова В. Г. 
Мікробіоценоз кишечника у дітей - мешканців радіоактивно забруднених територій із синдромом дисплазії сполучної тканини серця = Gut microbiota among children living in areas contaminated by radiation and having the cardiac connective tissue dysplasia syndrome / В. Г. Кондрашова, В. Ю. Вдовенко, І. Є. Колпаков, А. С. Попова, Л. П. Міщенко, Т. В. Гриценко, Є. І. Степанова // Проблеми радіац. медицини та радіобіології : зб. наук. пр.. - 2014. - Вип. 19. - С. 277-286. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета роботи - оцінити стан мікробіоценозу кишечника (товстої кишки) у дітей - мешканців зон радіоактивного забруднення із синдромом дисплазії сполучної тканини серця (СДСТС). Обстежено 99 дітей-мешканців зон радіоактивного забруднення, які розподілялися на 2 підгрупи: IА (підгрупа порівняння) - 44 дитини без ознак СДСТС, IБ підгрупа - 55 дітей із СДСТС та 24 дитини контрольної групи у віці від 7 до 17 років. Групи спостереження були однаковими за статевою та віковою структурами. У дітей - мешканців радіоактивно забруднених територій, за відсутності будь-яких специфічних скарг, з високою частотою (96,36 %) визначено порушення мікробіоценозу кишечника, як кількісного, так і якісного характеру, що можна розглядати як процес дезадаптації органів травлення та організму в цілому. За наявності СДСТС ці зміни носять більш виразний характер, що характеризуються суттєвим зменшенням кількості індигенної мікрофлори та зниженням її захисних властивостей. Частота дизбактеріозу III ступеня у дітей з СДСТС вірогідно перевищує цей показник у дітей контрольної групи та підгрупи порівняння. У разі наявності СДСТС зміни якісних показників мікробіоценозу проявлялися більш виразною активною контамінацією кишечника кишковими палочками зі зміненими властивостями, різними видами умовно-патогенних мікроорганізмів, значною частотою виявлення грибів роду Candida на тлі суттєвого зниження представників нормальної мікроф& лори товстої кишки. З високою частотою у них виявляється присутність у товстій кишці 3 - 5-компонентних асоціацій умовно-патогенних мікроорганізмів. Висновок: одержані результати свідчать про необхідність бактеріального обстеження кишечника дітей - мешканців радіоактивно забруднених територій та застосування лікувально-профілактичних заходів, спрямованих на нормалізацію показників мікробіоценозу кишечника.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.1-2 + Р733.413.3 + Р251.262 + Р264.863

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69917 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського