РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000668053<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ліхтарьов І. А. 
Інтерпретація результатів вимірювань вмісту радіойоду у щитоподібній залозі мешканців України (1986 рік) = Interpretation of results of radioiodine measurements in thyroid for residents of Ukraine (1986) / І. А. Ліхтарьов, Л. М. Ковган, М. І. Чепурний, С. В. Масюк // Проблеми радіац. медицини та радіобіології : зб. наук. пр.. - 2015. - Вип. 20. - С. 185-203. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Мета роботи - аналіз, ревізія, оцінка надійності і точності результатів усіх вимірювань радіойоду у щитоподібній залозі (ЩЗ) мешканців України, що було здійснено у 1986 р., та обгрунтування коефіцієнтів калібрування, які мають бути застосовані у разі інтерпретації вимірювань, виконаних некаліброваними приладами. На основі даних 150 тис. прямих вимірювань вмісту 131I у ЩЗ, одержаних в межах тиреодозиметричного моніторингу 1986 р., розраховано активність радіойоду у ЩЗ мешканців найбільш забруднених регіонів України. Розроблено методику розрахунку похибок вимірювань і визначено їх точність у припущенні, що щільність розподілу похибок основних параметрів вимірювання близька до гаусівської. За результатами лабораторних вимірювань визначено калібрувальні коефіцієнти інтегральних радіометрів СРП-68-01 - приладів, що найчастіше використовувались під час проведення тиреодозиметричного моніторингу. Розподіл оцінок вмісту радіойоду в ЩЗ є близьким до логнормального з середнім геометричним - 4,8 кБк та геометричним стандартним відхиленням - 3,8. Більшість цих оцінок (90 %) лежить в інтервалі 0,58 - 47 кБк, а основний масив значень їх відносних похибок (90 %) знаходиться у межах 0,1 - 0,6. Таким чином, одержано модель спостереження радіоактивності ЩЗ з класичною адитивною похибкою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.12-4 + Р361.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69917 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського