РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000668075<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гапєєнко Д. Д. 
Радіомодифікуючий та антитоксичний вплив полімінеральних речовин природного походження на життєздатність клітин лінії L929 за комбінованої дії іонізуючого випромінювання та іонів важких металів = Radiomodifying and antitoxic effect of natural polymineral substances on the viability of the cell line L929 under the combined exposure to ionizing radiation and ions of heavy metals / Д. Д. Гапєєнко, Г. Й. Лавренчук // Проблеми радіац. медицини та радіобіології : зб. наук. пр.. - 2015. - Вип. 20. - С. 474-489. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Мета роботи - дослідити радіомодифікуючий та антитоксичний вплив полімінеральних речовин природного походження на життєздатність клітин in vitro за дії іонізуючого випромінювання та іонів важких металів. Дослідження виконано на перещеплюваній культурі проліферуючих клітин лінії L929. Водорозчинні солі ацетатів свинцю, міді, нікелю та оксид хрому додавали до культури клітин в концентраціях 0,01 - 10,00 мкмоль/л за 1 год перед опроміненням в дозах 0,5 Гр, 5,0 Гр та 10,0 Гр, яке проводили через 24 год після посадки. Полімінеральні речовини "Мінерол" чи "Бента" до культури клітин додавали у вигляді надосадкового розчину у поживному середовищі через 1 год після опромінення. Клітинні відповіді оцінювали за показниками життєздатності: кількості клітин на площі 0,05 мм2, мітотичному індексу та індексу полікаріоцитів. Результати досліджень показали, що полімінеральні речовини природного походження "Мінерол" та "Бента" показали радіомодифікуючу та антитоксичну здатність у тест-системі культури проліферуючих клітин за комбінованого впливу радіації та важких металів, а саме: їх застосування підвищило виживаність клітин в моношарових культурах у 1,5 - 2 разу та мітотичну активність клітин в 2 - 6 разів за одночасного зменшення атипових полікаріоцитів, за що їх можна рекомендувати як профілактичний засіб для зменшення негативних ефектів, які виникають за комбінованої дії радіації та ксенобіотиків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69917 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського